Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Milli Reasürans Arazisi 17.6 Milyon Dolara Sayman Kimya'nın

İş Bankası'nın iştiraki Milli Reasürans T.A.Ş.'nin Levent'teki 2 bin 509 metrekarelik arsasını Sayman Kimya, 17 milyon 650 bin dolara satın aldı.

Referans Gazetesib>İş Bankası'nın iştiraki Milli Reasürans T.A.Ş.'nin Levent'teki 2 bin 509 metrekarelik arsasını Sayman Kimya, 17 milyon 650 bin dolara satın aldı. Önce Zorlu Grubu'nun Zincirlikuyu'daki karayolları arazisine 800 milyon dolar ödemesi, ardından Büyükşehir Belediyesi'nin toplam 46 bin 241 metrekare alana sahip Levent'teki İETT arazisinin 705 milyon dolara Sama Dubai İstanbul Gayrimenkul'e satılması ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından ihaleye çıkartılan HSBC Genel Müdürlük binasına Azeri Palmali Gemi Hizmetleri'nin 93 milyon YTL'ye sahip olması ile Zincirlikuyu-Levent hattındaki gayrimenkul piyasası da hareketlendi. Bir taraftan yatırımcılar bu hat üzerinde arsa bulmakta zorlanırken, diğer taraftan da fiyatlar tavan yaptı.

Son olarak da Levent'te Milli Reasürans'a ait olan, halen otopark olarak kullanılan ve 6 bin metrekare inşaat alanına sahip arsa, 17 milyon 650 bin dolara Sayman Kimya'ya satıldı.

Tekfen Holding 12 milyon dolarda kaldı

Milli Reasürans, arsanın satışı için ilk olarak 2007 yılının Eylül ayında ihale açtı.12 milyon fiyatla da ihaleye sadece Tekfen Holding katıldı. Arsaya 15 milyon değer biçen Milli Reasürans, Tekfen Holding'in teklifini beğenmeyince ihaleyi iptal etti.

Milli Reasürans, şubat ayının başında yeniden ihaleye çıktı ve ihaleye Akfen Gayrimenkul, Sayman Kimya, Tel-Pa'nın yanısıra Ali Vedat İrdelp ve Reuben Ziper ortaklaşa katıldılar. En yüksek teklifi de Necip Sayman'ın sahibi olduğu Sayman Kimya verdi. Milli Reasürans, arsayı peşin fiyatına Sayman Kimya'ya sattı.

1941 yılında kurulan ve 1982 yılında da boya ve kauçuk sanayiinde hizmet vermeye başlayan Sayman Kimyevi Maddeler AŞ, boya, plastik, pvc, vernik, matbaa, tekstil sanayileri ile birlikte hazır taban ayakkabı, kablo, otomobil, oto kauçuk aksamı ve profili, iç mekan döşeme sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Şirketin merkezi ise İstanbul, Karaköy'de bulunuyor.

Edinilen bilgiye göre de Sayman Kimya, Milli Reasürans'tan satın aldığı arsayı yıkıp, yerine iş merkezi yapmayı planlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/milli-reasurans-arazisi-17-6-milyon-dolara-sayman-kimyanin_59734.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!