Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimar Kemalettin Çarşısı Esnafı Bölgeye AVM İstiyor

Ege bölgesine hizmet veren toptancı tekstil ve konfeksiyon firmalarının bulunduğu Mimar Kemalettin Çarşısı esnafı, bölgenin alışveriş merkezi olmasını istiyor. Çarşının perakende sektörüne hizmet eder hale gelmesi gerektiğini belirten Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan

Referans GazetesiEge bölgesine hizmet veren toptancı tekstil ve konfeksiyon firmalarının bulunduğu Mimar Kemalettin Çarşısı esnafı, bölgenin alışveriş merkezi olmasını istiyor. Çarşının perakende sektörüne hizmet eder hale gelmesi gerektiğini belirten Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi, Mimar Kemalettin Moda Merkezi Derneği'nin yürüteceği çalışmalara destek vereceklerini söyledi.

Dünyada alışveriş merkezleri kuran ya da Mimar Kemalettin Çarşısı gibi yerleri alışveriş merkezine dönüştüren danışmanlık firmalarının olduğunu belirten Eskinazi, "Bu firmaların yapacakları fizibilite sonucu ortaya çıkacak proje ile Mimar Kemalettin Çarşısı perakende sektörüne hizmet veren konuma dönüştürülmeli. Dünya markası olmuş perakende zincirlerinden en az iki üçü burada mağaza açmalı" diye konuştu.
    
Yabancılara davet

Dünyanın önemli konfeksiyon alıcılarını İzmir'e davet ettiklerini dile getiren Eskinazi, ekim ayında Hollandalı 12 büyük alıcının geleceğini ve iki gün boyunca Türk firmalarla görüşmeler yapacaklarını vurguladı. Eskinazi, bu toplantıda Mimar Kemalettin Çarşısı'nı da gündeme getireceklerini söyledi.

Mimar Kemalettin Moda Merkezi Derneği Başkanı Behçet Yılmaz ise çarşının nihai tüketiciye ulaşan perakende pazarı olması için çalıştıklarını vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimar-kemalettin-carsisi-esnafi-bolgeye-avm-istiyor_63701.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!