Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

mimarizm.com'da Kasım Ayı

mimarizm.com, Kasım ayında 'kentin tozu'na Beşiktaş'ı taşıyor. Hayriye Sözen Mimarlık Hizmetleri'ne 'çat kapı' yaparken, 'ilk yapı'da da Brigitte Weber'in Sevil Sabancı Özel Binicilik Tesisi'ne odaklanıyor. 'Karanlık Oda'nın Kasım ayı sergisi ise Prix Pictet Fotoğraf Ödülleri 2009'da finale kalan eserlerden bir derleme. Prof. Dr. İhsan Bilgin, 'iş

yapi.com.tr
mimarizm.com'da Kasım Ayı

Mimarlık ve tasarım portali mimarizm.com, Kasım ayında 'kentin tozu'na Beşiktaş'ı taşıyor. Hayriye Sözen Mimarlık Hizmetleri'ne 'çat kapı' yaparken, 'ilk yapı'da da Brigitte Weber'in Sevil Sabancı Özel Binicilik Tesisi'ne odaklanıyor. 'Karanlık Oda'nın Kasım ayı sergisi ise Prix Pictet Fotoğraf Ödülleri 2009'da finale kalan eserlerden bir derleme. Prof. Dr. İhsan Bilgin, 'iş dışı' için Londra'yı anlatırken, 'mimarın göbeği' Rumeli Hisarı sahiline, Mama'ya gidiyor. 'Dış ses' ise Burçe Gürsel'in sesi üzerinden 'hayvan ve mimarlık' başlığı altında binaların çağrışımları üzerine kafa yoruyor.

KENTİN TOZU /  Beşiktaş'ın Bir Yüzü, İstanbul'un İki Yüzü...
 
“Beşiktaş’ın değişen yüzü” belki de bizler için “İstanbul’un diğer yüzü”; karmaşası, kalabalığı ve kozmopolitliği ile İstanbul’un bir yüzü. Hatta “İstanbul kurtulursa Beşiktaş’tan kurtulacak; dendiği için Beşiktaş’ın bir yüzü, İstanbul’un iki yüzü… 

ÇAT KAPI / Hayriye Sözen Mimarlık Hizmetleri 
 
Yaklaşık on beş yıllık mimarlık yaşamını, A4 boyutundan da küçük bir kağıdın üçte ikisine başlıklar halinde yazıp da, internet üzerinden ulaşmanın pek mümkün olmadığı kısa özgeçmişi ile birlikte karşımıza çıkan ilk mimardır sanırım Hayriye Sözen. 

İLK YAPI / Sevil Sabancı Özel Binicilik Tesisi  
 
Brigitte Weber, Sevil Sabancı Özel Binicilik Tesisi için “Atların rahat ve sağlıklı yaşayabileceği, binicilerin ise doğayla iç içe ve kendilerini özgür hissedebilecekleri bir proje gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum” diyor. 

KARANLIK ODA / Prix Pictet Fotoğraf Ödülleri 2009 
 
Ekolojik sürdürülebilirliğe dikkat çekmek amacıyla düzenlenmeye başlanan Prix Pictet Fotoğraf Ödülleri, Ekim ayında Paris'te gerçekleştirilen ödül töreniyle sahiplerini buldu. 

İŞ DIŞI / "Londra"
 
İhsan Bilgin’in küratörlüğünü üstlendiği Londra sergisi, bir bütün olarak değerlendirildiğinde gezi ekibinin gözüyle, kare kare değerlendirildiğinde ise Cemal Emden’in gözüyle Londra’yı anlatıyor. 

MİMARIN GÖBEĞİ / Come To Mama?  
 
Rumeli Hisarı sahilindeki Mama, yeni nesil bir bir İtalyan lokantası olarak adlandırılabilir. İtalyanlığı ise kısmen yemeklerinde... Çünkü burada sucuk içli Pizza Mama yiyor, Güney Amerika esintili bir mekanda Küba içecekleri yudumluyorsunuz. 

DIŞ SES / Hayvan ve Mimarlık / Burçe Gürsel

İnsanlar metaforik ilişkiler kurmayı, bir şeyleri benzetmeyi sever. Yapılan kimi benzetmelerin, kurulan kimi metaforların ise terimleri, hayvanlar ve mimarlıktır; yani kentlerin, binaların, mekânların ya da yapı birimlerinin birtakım hayvanlara benzetilmesi söz konusudur.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarizm-comda-kasim-ayi_74212.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!