Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Mimarlar Mevcut Oda Yönetimine Güvenoyu Verdi'

Yeniden başkan seçilerek güven tazeleyen Eyüp Muhçu: "Seçim sonucu gösteriyor ki mimarlar, mevcut anlayışın devamına karar verdi, yapılan çalışmaları onayladı. Demokratik bir seçim oldu. Mimarlık ve İstanbul kazanmıştır".

Radikal Gazetesi
'Mimarlar Mevcut Oda Yönetimine Güvenoyu Verdi'

ralarında birçok ünlü ismin de olduğu 'Mimarlık İçin Mimarlar' (MİM) grubunun 'Mimarlığa yol açın' başlıklı bir bildiri yayımlayarak yönetime talip olduğunu açıklamasıyla Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi genel kurul seçimleri son yılların en yüksek katılımıyla yapıldı. Seçimi geçen dönem olduğu gibi Eyüp Muhçu'nun başkanı olduğu 'Çağdaş, Demokrat, Toplumcu Mimarlar' (ÇDTM) grubu kazandı.

Önceki gün Yıldız Sarayı Dış karakol Binası'nda yapılan seçimler, hararetli tartışmalara sahne oldu ve sekiz sandıkta 2 bin 500'den fazla mimar oy kullandı. Atilla Yücel'in başkan adayı olduğu MİM grubuna 817 oy çıkarken, Eyüp Muhçu başkanlığındaki ÇDTM grubu 1679 oyla yeniden seçildi.
2002 yılından beri başkan olan Muhçu'nun yönetim kurulu Günhan Danışman, Cemal Sami Yılmaztürk, Ömer Mutlu, Deniz İncedayı, Tores Dinçöz, Tuncay Gürpınarlı, Bahattin Alpaslan, Gazanfer Karlıca, Ahmet Tercan'dan oluşuyor.

'Popülist söylem kazandı'

Yeniden başkan seçilerek güven tazeleyen Eyüp Muhçu, "Seçim sonucu gösteriyor ki mimarlar, mevcut anlayışın devamına karar verdi, yapılan çalışmaları onayladı. Demokratik bir seçim oldu. Mimarlık ve İstanbul kazanmıştır. Gelecekle ilgili kamu ve toplum yararına işlerin devam etmesini öngörüyoruz. Çalışma programımızı genel kuruldaki görüşlerle zengileştirerek sonuçlandıracağız. Gösterilen güvene layık olmaya çalışacağız" dedi.

MİM hareketinin kısa sürede kendiliğinden ortaya çıktığını hatırlatan Atilla Yücel ise "Bu hareket mimarlığı toplumun gündemine taşıdı, ilgiyi artırdı. Mevcut yönetim karalama kampanyası yürüttü. 'AKP bu oluşum sayesinde yönetime gelmek istiyor, bu işbirlikcilik' gibi söylemler orta sınıf politika duyarlılıklarını harekete geçirdi. Bu popülist bir söylemdi ve bizim üslubumuzun dışında bir alandır. Kullandığı dil Tayyip Erdoğan'a daha yakın. Biz evrenselciyiz. Bilgi ve kurumsal söylemi benimsiyoruz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlar-mevcut-oda-yonetimine-guvenoyu-verdi_59127.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!