Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarlar Odası, 'Yaşar'lılara Kapısını Açtı

Yaşar Üniversitesi (YÜ) Mimarlık Fakültesi 1. sınıf öğrencileri, Mimarlar Odası İzmir Şubesi'ne üye oldu. Üyelik için üniversite kampusünde düzenlenen törene Mimarlar Odası İzmir Şubesi Başkanı Hasan Topal, İç Mimarlar Odası İzmir Şubesi Başkanı Filiz Ultav, YÜ Rektör Yardımcısı Prof. Gören Bulut, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayfun Taner,

Yeni Asır Gazetesi
Mimarlar Odası, 'Yaşar'lılara Kapısını Açtı

Yaşar Üniversitesi (YÜ) Mimarlık Fakültesi 1. sınıf öğrencileri, Mimarlar Odası İzmir Şubesi'ne üye oldu. Üyelik için üniversite kampusünde düzenlenen törene Mimarlar Odası İzmir Şubesi Başkanı Hasan Topal, İç Mimarlar Odası İzmir Şubesi Başkanı Filiz Ultav, YÜ Rektör Yardımcısı Prof. Gören Bulut, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayfun Taner, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan YÜ Rektör Yardımcısı Prof. Gören Bulut, Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin bir şansının da hocalarının tasarladığı bir kampuste öğrenim görmek olduğunu belirterek, "Mimarların çok önemli bir görevi var. Bu kampuse taşındığımızda bunu daha da net olarak gördük. Sizler kendi branşında söz sahibi hocalardan ders alacaksınız" diye konuştu.

YÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayfun Taner de öğrencilerin kendi kendilerini yetiştirmesinin esas olduğunu belirterek, "Biz sadece sizin elinizden tutarız. Önünüze hedefler koyun, onları gerçekleştirin. Mutlaka bir dil öğrenin ve girişimci olun" diye konuştu.

Mimarlığa önümüzdeki dönemde her zamankinden daha fazla ihtiyaç olacağını söyleyen Oda Başkanı Topal ise mesleki örgütlenmelerin çok önemli olduğunu belirterek, "Siz öğrenciler de bunu geleceğe taşıyan kişiler olacaksınız. Bu nedenle öğrenci üyeliği kavramını gündeme getirdik. Size dağılacak üye kartlarıyla odamızın tüm etkinliklerine katılabileceksiniz" dedi. Topal ve beraberindekiler Selçuk Yaşar Kampusü'nün tasarımını ve mimarisini çok beğendiklerini belirtti.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlar-odasi-yasarlilara-kapisini-acti_83456.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!