Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarlık Film Festivali Düzenleniyor

Mimarlar Odası İstanbul Şubesi, İstanbul 2010 hazırlıkları kapsamında Mimarlık Film Festivali düzenliyor. Festival, tüm dünya mimarlarının dikkatini İstanbul'a çekmeyi amaçlıyor.

yapi.com.trb>Mimarlar Odası İstanbul Şubesi, İstanbul 2010 hazırlıkları kapsamında Mimarlık Film Festivali düzenliyor. Festival, tüm dünya mimarlarının dikkatini İstanbul’a çekmeyi amaçlıyor.

İlki ekim ayında yapılacak olan Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali kapsamında “Mimarlık” konulu belgesel ve canlandırma kısa film yarışması, film gösterimleri, söyleşi ve paneller gerçekleştirilecek.

Özellikle ülkemizde üretilmiş ya da üretilecek mimarlık belgesellerini ve canlandırmalarını teşvik ekmek, dünyanın diğer ülkelerinde üretilmiş ve beğeni toplamış filmlerin seyirci ile buluşmasını sağlamak, konuyla ilgili yerli ve yabancı mimar, yönetmen ve uzmanların etkinlik kapsamında İstanbul’da buluşmalarına ortam hazırlamak amacıyla düzenlenen festivalin üç yılda bir düzenlenmesi öngörülüyor.

Film gösterimleri Avrupa ve Anadolu yakalarında iki ayrı salonda gerçekleştirilecek.

Kısa Film Yarışması
Ülke çapında herkese açık olarak düzenlenecek olan “Mimarlık” konulu belgesel ve canlandırma kısa film yarışmasına, İngilizce alt yazılı başvuracak filmler arasından seçilecek olan 20 film gösterim programına alınacak. Bu filmler arasından seçilecek olan en iyi filme ödül verilirken, ilk beşe giren filmler ise Uluslararası yarışma bölümünde Türkiye’yi temsil edecek.

Yarışmaya süresi 60 dakikayı geçmeyen, İngilizce alt yazılı ve son dört yıl içinde çekilmiş olan, DVD Pal formatındaki filmler kabul edilecek.

Uluslararası Mimarlık Film Festivali’nin büyük ilgi görmesi ve ülke tanıtımına katkıda bulunması bekleniliyor. Festivalin basın sponsorların arasında İnşaat Dünyası Dergisi, Mimarlık Dergisi, Mimarist Dergisi, Yapı Dergisi ve Birgün Gazetesi bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlik-film-festivali-duzenleniyor_53259.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!