Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarlık, Kültür ve Sanat Dergisi YAPI'nın Mart Sayısı Çıktı

YAPI Dergisi'nin Mart sayısı Çocuk Sağlığı Merkezi, Tren Garı, Kültür Merkezi,Otel ve Tiyatro Salonu gibi geniş yelpazede projeler barındırıyor. Dergide, yeni açılan "garajistanbul", mimari tasarım ve uygulamasıyla ayrıntılı olarak ele alınıyor.

yapi.com.tr
Mimarlık, Kültür ve Sanat Dergisi YAPI'nın Mart Sayısı Çıktı

b>YAPI Dergisi'nin Mart sayısı Çocuk Sağlığı Merkezi, Tren Garı, Kültür Merkezi,Otel ve Tiyatro Salonu gibi geniş yelpazede projeler barındırıyor. Dergide, yeni açılan "garajistanbul", mimari tasarım ve uygulamasıyla ayrıntılı olarak ele alınıyor. Ayrıca, YAPI Dergisi, okuyucularına dergiyle birlikte 300 sayının kapaklarından oluşan bir YAPI Dergisi posteri hediye ediyor.

Berlin Merkez Garı
Yapı Dergisi'nin 304. sayısında tasarımı GMP Architects'e ait olan Berlin Merkez Garı geniş bir biçimde yer alıyor. Avrupa'nın en büyük tren istasyonu olma özelliğini taşıyan projenin, yapım süreci ve yol açtığı tartışmalar Sinan Özgen ve Arda Karasu'nun makalesinde anlatılıyor .

Konya Mevlana Kültür Merkezi
Hasan Şener ve Hasan Dörter'in birlikte tasarladığı Mevlana Kültür Merkezi; Konya'da gerçekleştirilmekte olan, Mevlana ile ilgili bütün etkinliklerin, anlam ve işlevine uygun mekânlarda ve bir arada yapılmasını sağlamayı amaçlıyor.

Renklerin Dili
YAPI Dergisi'nin Mart sayısında dikkat çeken projelerden biri de Kaleidescope Çocuk Sağlığı Merkezi. Tasarımın önemli bir bileşeni olarak renklere geniş ölçüde yer verilen ve davetkâr bir görüntü sergileyen sağlık merkezine, bu nedenle halk oylamasıyla "Kaleidoscope" adı verilmiş. Merkezi Van Heyningen&Haward Architects tasarlamış.

Kaliforniya'da bir Tiyatro Merkezi
Mayıs ayı başında ülkemize gelerek YEM bünyesinde bir konferans verecek olan Eric Owen Moss'un tasarladığı konsept proje; "Conjunctive Points" Tiyatro Merkezi'ndeki eğilme, bükülme ve dolaşım hareketleri, daha geniş hacimli mekânlar yaratmak ve doğal bir akustik sağlamak için tasarlanmış.

garajistanbul
Performans sanatları merkezi "garajistanbul"un dönüşüm projesi; mimarı Cem Yücel'in projeyi anlatan metniyle, fikrin uygulamaya geçişini ve şantiye sürecini anlatan yazılar ile aktarılıyor.

Sofa Otel
Metex Design Group-Sinan Kafadar'ın tasarımı olan Sofa Otel'in içmimarisini belirlerken otel işletim sistemi ve potansiyel müşteri profilinin yaşam biçimiyle içinde bulunduğu Nişantaşı bölgesi etkin iki öge olmuş.

Medya Merkezi Peyzaj Tasarımı
Kelimelerin malzemede, malzemenin peyzajda okunduğu Osaka Üniversitesi Medya Merkezi Meydan Tasarımı, öğrenciyi ve yerel sakini biraraya getirerek kentte görsel bir etkileşim yaratıyor.

Sınırların Zorlandığı Tasarımlar
YAPI Dergisi'nin Mart sayısında Alman tasarımcı Werner Aisslinger'in ürünleri ele alınıyor. Aisslinger'in tasarım yaklaşımı iki eksende özetlenebilir; birincisi estetiğin, malzemenin, yaklaşımın, teknolojinin şu anki sınırlarının ötesine geçerek bir sonrakini bulmak, ikincisi göçebe ruhlular ve büyüyen aileler için modüler birimler, evler tasarlamak...

Ayrıca;

- Misi'de Kentsel Duyarlılık Projeleri; Neslihan Dostoğlu, Çiğdem Yücel, Sevgen Perker
- Oyuncu Mekanlar; Neslihan Glosset
- Mutlakiyet'ten Meşrutiyet'e Saray; Hakan B. Gülsün
- Mimarlıkta Simülasyon; Gülsu U. Harputlugil, Timuçin Harputlugil
- Siyah'tan Beyaz'a; Hülya Küpçüoğlu
- Geçmişin Kaşifi: Hafriyat; Filiz Yavuz

YAPI Mart sayısında.........

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlik-kultur-ve-sanat-dergisi-yapinin-mart-sayisi-cikti_52269.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!