Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarlık, Kültür ve Sanat Dergisi YAPI’nın TEMMUZ Sayısı da Dopdolu

YAPI Dergisi Temmuz sayısında, Foreign Office Architects - FOA’nın tasarladığı İspanya’daki La Rioja Teknoloji Aktarım Merkezi projesine geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve yurtdışından projeler, içmimari tasarım ve uygulamalarla, çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

yapi.com.tr
Mimarlık, Kültür ve Sanat Dergisi YAPI’nın TEMMUZ Sayısı da Dopdolu

YAPI Dergisi Temmuz sayısında, Foreign Office Architects - FOA’nın tasarladığı İspanya’daki La Rioja Teknoloji Aktarım Merkezi projesine geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve yurtdışından projeler, içmimari tasarım ve uygulamalarla, çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

“Konut Alacaksanız Yapancı Dil Bilmeniz Gerek” 

Doğan Hasol, derginin Temmuz sayısındaki “Konut Alacaksanız Yapancı Dil Bilmeniz Gerek” başlıklı yazısında “Ne yazık ki çarpık küreselleşme ortamında Türkçeden ve toplumumuza özgü yaşam biçiminden, eskinin insancıl mahalle düzeninden giderek uzaklaşıyoruz” diyor.

“La Rioja” Teknoloji Aktarım Merkezi

Foreign Office Architects - FOA’nın tasarladığı İspanya’daki La Rioja Teknoloji Aktarım Merkezi derginin 320. sayısında geniş yer buluyor. Binayı peyzajın doğal bir parçası olarak göstermeyi amaçlayan projede, hem topografik hem deneyimsel olarak; doğanın ve teknolojinin birbiriyle ilişki kurdukları bir çevre yaratmak hedeflenmiş.
 
“Clarendon Muse” Müzik Merkezi

Tim Ronalds Architects tarafından tasarlanan İngiltere’deki “Clarendon Muse” Müzik Merkezi, kübik formu, eski okul yapısının güçlü “Georgian” mimarisinin ayrıntıları ve kırmızı tuğla işleriyle dikkat çekiyor. Bina; ağaçlar arasında, çimin üzerinde zarifçe oturan bir yansıma gibi.

Kafe Binası

Lüleburgaz - Kırklareli’deki Kafe Binası’nın, tesis müşterileri dışında E5 karayolu üzerindeki araç kullanıcılarına da hizmet etmesi düşünüldüğünden, fark edilir bir yapı olması amaçlanmış. Yapı, Özsoy Mimarlık tarafından tasarlanmış.

Eskim Boya Yönetim Binası Yenilemesi

Boyut Mimarlık’ın tasarladığı Eskişehir’deki Eskim Boya Yönetim Binası Yenileme projesinin konsept tasarımı, kurumsal kimlik, batı güneşi ve inşaat sırasında bürolarda çalışma düzenini aksatmayacak bir dış cephe fikri üzerine kurulmuş.

Kayseri Otobüs Terminali

Kayseri Otobüs Terminali’nde, gün ışığından en üst düzeyde yarar sağlanması için orta bloğun iç mekân yüksekliği öteki bölümlere göre yüksek tutulmuş ve bu hacmi çevreleyen dış yüzeyler saydam olacak biçimde tasarlanmış. Yapının tasarımını Ofis Mimarca Mimarlık yapmış.
 
Tarsus Makam-ı Danyal Camisi Restorasyon ve Müze Ek Binası Önerisi

Yrd. Doç. Dr. Murat Çetin ve Arş. Gör. Senem Doyduk’un makalesinde Tarsus Makam-ı Danyal Camisi restorasyon ve müze ek binası önerisi örneğinde, yapı ölçeğinde bir kentsel arkeoloji uygulaması ve koruma amaçlı bir mimari müdahale anlatılıyor.

Milano Tasarım Haftası’ndan İzlenimler

15-21 Nisan 2008 tarihleri arasında İtalya’nın Milano şehrinde mobilya, mutfak ve banyo sektörünün kaliteli ve markalı ürünleri “Milano Uluslararası Mobilya Fuarı”nda yine bir araya geldi. Senem Aydoğan’ın yazısında Milano Tasarım Haftası’ndan izlenimlere yer veriliyor.

Francis D. K. Ching’in Eskiz Atölyesi

18-19 Nisan 2008 günlerinde Yapı-Endüstri Merkezi’nin, mimar, yazar ve ressam olarak bütün dünyada tanınan Francis D. K. Ching’in yürütücülüğünde düzenlediği eskiz atölyesinde üretilen eskizler ve çalışmalar 2 Temmuz 2008’den başlayarak Sanal Mimarlık Müzesi’nde izlenebilecek. Yazıda yapılan çalışmalardan örnekler eşliğinde yapılan atölye çalışması anlatılıyor.

Ayrıca;

- 18. yy’da Halk ile Saraylının Buluşma Noktası: Aynalıkavak Kasrı; Senem Kaymaz Koca
- Kula Tarihsel Konut Dokusunda Parsel-Konut İlişkisinin Analizi; Emre Ergül, Oya Saf
- Tasarım Buluşması ’07 “Tema’yı Biçimlendirmek”; Gülay K. Usta, Dilara Onur, Armağan Seçil Melikoğlu
- Duvarlar, Resimler, Duvar Resimleri; Açalya Allmer

YAPI Temmuz sayısında....

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlik-kultur-ve-sanat-dergisi-yapinin-temmuz-sayisi-da-dopdolu_62404.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!