Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Minibüsçüler İçin Konforlu Son Durak

Ankara’da minibüs son duraklarına standart getirecek bir çalışma başlatıldı. Proje kapsamında son duraklara içinde kafeterya, lokanta, kuaför ve mescidin yer aldığı 20 adet bina yapılması planlanırken, bunlardan ilkinin açılışı Ulus’ta yapıldı.

Hürriyet Gazetesi
Minibüsçüler İçin Konforlu Son Durak

Ankara’da minibüs son duraklarına standart getirecek bir çalışma başlatıldı. Proje kapsamında son duraklara içinde kafeterya, lokanta, kuaför ve mescidin yer aldığı 20 adet bina yapılması planlanırken, bunlardan ilkinin açılışı Ulus’ta yapıldı.

Ankara Minibüsçüler Odası ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin ortak çalışmasıyla, minibüs şoförlerinin çalışma koşullarına iyileştirmek için, Ulus’taki son durakta, içinde kafeterya, lokanta, kuaför ve mescidin yer aldığı bina yapıldı. Ankara Minibüsçüler Odası Başkanı Hacı Bekir Gani, sürekli direksiyon başında ve trafik stresi içinde görevini yapan şoförlerin, müşterisine en iyi hizmeti vermenin çabasını taşıdığını söyledi.

Şoför esnafının hizmet kalitesinin yükselmesi için çalışma koşullarını iyileştirme yönünde faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Gani, "Şoför esnafı ne kadar iyi ve rahat olursa, bu durumun vatandaşa yansıması da o paralellikte gider. Biz de bu çerçevede Ulus’ta minibüslerin depolandığı son durağa, esnafın yararlanması amacıyla, kafeterya, lokanta, kuaför ve mescidin yer aldığı 250 metrekarelik binayı, ihale yöntemiyle 70 bin TL’ye yaptırdık" dedi.

Hijyenik ortam

Gani, işini bitirdikten sonra Ulus’taki son durağa gelen esnafa, daha temiz ve hijyenik ortam sağlanması için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ortak çalışma yaptıklarını ve minübüs son duraklarına belirli bir standart getirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Bu çalışmaların yapılabilmesi için Ulaşım Koordinasyon Merkezinden (UKOME) karar çıkarıldığını bildiren Gani, trafiği sıkıntıya sokmayacak ve şehrin genel görüntüsünü bozmayacak şekilde durak yerlerinin tespit edildiğini kaydetti.

20 durak daha

Ankara’nın 20 yerine daha minibüs son durak düzenlemesi yapacaklarını ifade eden Gani, Ulus’taki son durakta 600 araç durduğu için 250 metrekarelik bir bina düzenlemesi yaptıklarını söyledi. Binanın etrafını tel örgüyle çevireceklerini, Büyükşehir Belediyesi ANFA güvenlik ekipleri tarafından da güvenlik hizmeti sağlanacağını anlatan Gani, "Diğer yerlerdeki duraklar bu kadar büyük olmayacak. 50-60 metrekare kadar düşünüyoruz. 2-3 ay içinde hepsi tamamlanacak" dedi.

Ankara Minibüsçüler Odası Eğitim Denetim Birimi tarafından binanın denetlendiğini belirten Gani, "Yemeklerin nasıl yapıldığını bizzat ben denetliyorum. Buradaki çalışmayla şoför esnafının daha rahat edeceğine inanıyorum" diye konuştu.

Çağ atladık

Hacı Bekir Gani, "minibüsçü esnafının çağ atladığını ve yolculara en iyi şekilde taşımacılık hizmeti sunmayı hedeflediklerini" dile getirerek, ekim ayından itibaren şoförlere yeniden "halkla ilişkiler" eğitimi verileceğini de kaydetti.

Uygulamadan memnun olduklarını dile getiren minibüs şoförleri de daha önce çay içip, yemek yiyebilecekleri, dinlenecekleri mekanların bulunmadığını, son durağa yapılan bu binanın, işlerine motive olmalarını sağladığını ifade ettiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/minibusculer-icin-konforlu-son-durak_72071.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!