Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Minik Çevrecilerden 'Dünyamız Kirlenmesin' Çağrısı

Beyoğlu Belediyesi tarafından eğitim öğretim yılı boyunca düzenlenen atık toplama projesi, eğitim ve öğretim döneminde sona yaklaşılmasıyla proje de bitirildi. Dünya Çevre Günü’nde düzenlenen etkinlikle projeye en çok destek veren ilçedeki okullara ve öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

yapi.com.tr
Minik Çevrecilerden 'Dünyamız Kirlenmesin' Çağrısı

Doğal kaynakların korunması ile ilgili önemli projelere imza atan Beyoğlu Belediyesi, 2007 yılında başlattığı atık toplama kampanyasını bu yıl da devam ettirdi. Proje kapsamında ilçede bulunan okullarda atık toplama kampanyaları düzenlendi. 15 okulun katıldığı kampanya kapsamında 825 Litre Atık Yağ ile bin 595 kg Atık Pil toplandı. DHA'da yer alan habere göre; kampanyaya katılarak en fazla atık malzemeyi toplayan okullara 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde düzenlenen “Geri Dönüşüm Çalışmaları Ödül Töreni” ile ödülleri takdim edildi. Hasköy Sahili’nde düzenlenen etkinliği onlarca öğrenci, veli, il ve ilçe protokolü katıldı.

"Atık yağları suya dökünce balıklar ölüyor"
Haliç İlköğretim Okulu öğrencisi Busenaz Çelik, projeye büyük emek vererek düzenlenen etkinlikte bisiklet almaya hak kazandı. Atık yağların çevreye büyük zararı olduğuna değinen Çelik, “Topladığımız atık yağları Haliç İlköğretim Okulu’na teslim ettik, onlar da Beyoğlu Belediyesi’ne verdi. Sularımızı kirletmemesi için atık yağları toplamalıyız. Atık yağları suya döktüğümüz zaman balıklar zehirlenip ölüyor, çevremiz kirleniyor” şeklinde konuştu.

Öğrencilerden "dünyamız kirlenmesin" çağrısı
Etkinliğe katılan 5 yaşındaki Ahmet Yalman’dan ise çevre kirliliğine dair çarpıcı ifadeler kullandı. Yalman, “Topraklar kirlenmesin, çocuklar sağlıkla büyüsün. Dünyamız kirlenmesin. Çöpleri yerlere değil, çöp kutularına atmalıyız” ifadelerini kullanarak temiz bir gelecek bırakmanın önemine vurgu yaptı.

Hem bisiklet hem de tablet hediyesini alan 9 yaşındaki Ravza Nurkol ise projenin en azimli öğrencilerinden. Nurkol, “Atık pilleri topladık. Pilleri toprağa gömen insanları da gördük. Atık pilleri çuvallarla topladık” diyerek kendinden yaşça büyük olan insanların hatalarına sözcü oldu.

Etkinlik ‘Hazerfan Ahmet Çelebi Galata Macerası’ adlı tiyatro oyunuyla sona erdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/minik-cevrecilerden-dunyamiz-kirlenmesin-cagrisi_166146.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!