Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Minikler Enerji Tasarrufunu 'Ozi'yle Öğreniyor

İzocam, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ilköğretim öğrencilerine 'enerji tasarrufunu' ve 'yalıtım'ın önemini anlatıyor. İzocam’ın 'yalıtım' ve 'enerji tasarrufu' ile ilgili düzenlediği eğitimler, ilköğretim 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerine bir ders saati boyunca veriliyor.

yapi.com.tr
Minikler Enerji Tasarrufunu 'Ozi'yle Öğreniyor

İzocam, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ilköğretim öğrencilerine 'enerji tasarrufunu' ve 'yalıtım'ın önemini anlatıyor. İzocam’ın 'yalıtım' ve 'enerji tasarrufu' ile ilgili düzenlediği eğitimler, ilköğretim 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerine bir ders saati boyunca veriliyor. 'Yalıtımın Önemi ve Enerji Tasarrufu' konulu proje kapsamının ilk etabında eğitimler, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 38 okul ve yaklaşık 10 bin çocuk hedeflenerek gerçekleştiriliyor.

Öğrencilerin, eğlenerek öğrenmesi amaçlanan proje kapsamında, Grafi 2000, 'Ozi' karakterini yaratarak bir çizgi film hazırladı. Çocuk tiyatrolarında görev yapan bir oyuncu tarafından verilen eğitimin ardından öğrenciler,  Ozi’nin maceralarıyla 'Yalıtım'ın enerji verimliliği üzerindeki önemini öğreniyorlar.

Eğitim çerçevesinde; 'küresel ısınmanın sebepleri', 'enerji kaynakları ve hidro elektrik santralleri', 'birincil enerji kaynakları fosil yakıtlar', 'enerji tüketimi', 'sera etkisi', 'iklim değişikliği', 'küresel ısınma ile mücadele nasıl olmalı?' ve 'yalıtımla enerji tasarrufu nasıl olur?' başlıklı konularda öğrenciler bilgilendiriliyor.

12 Nisan’da başlayan eğitimlerin ilk etabı 20 Mayıs’ta bitecek. Eğitim alanının önümüzdeki yıllarda genişletilmesi ve İstanbul geneline yayılması planlanıyor.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/minikler-enerji-tasarrufunu-oziyle-ogreniyor_79530.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!