Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mitsubishi Electric’ten Eğitime Online Destek

Mitsubishi Electric, Türkiye’de 17 üniversitede sistemlerini öğrencilerle buluşturuyor ve yedi üniversiteye sağladığı robotlarıyla eğitimi destekliyor.

yapi.com.tr
Mitsubishi Electric’ten Eğitime Online Destek

Mitsubishi Electric, pandemi döneminde öğrencilerle olan iletişimini dijital platformlar üzerinden sürdürüyor. Söyleşilerde, yöneticilerin kariyer gelişimlerinden şirket faaliyetlerine kadar pek çok bilgi paylaşılıyor.

Üretimde dijitalleşme büyük ilgi görüyor
Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Bölümü Ürün Yönetimi ve İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Tolga Bizel, Manisa Celal Bayar Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü ile pandeminin ilk aylarında Instagram canlı yayını gerçekleştirdi. "Dijitalleşen Dünya’da Sohbetler" konulu söyleşide; Bizel’in kariyer öyküsünden Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri faaliyetlerine, pandemi dönemi sonrası üretimde yaşanacak değişikliklerden üretimde dijital dönüşüme kadar pek çok önemli konuya değinildi.

 

 

Mitsubishi Electric’teki denizaşırı deneyimler paylaşıldı
Üniversite öğrencileriyle buluşan bir diğer isim 23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü dolayısıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü ile Instagram canlı yayınına katılan Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri PLC-Servo Takım Lideri Merve Sarıhan oldu. Mitsubishi Electric’in Japonya fabrikasında yaptığı çalışmalardan ve deneyimlerinden bahseden Sarıhan, Mitsubishi Electric Türkiye bünyesindeki hedeflerinden bahsederek gelecekte meslektaşı olacak mühendis adaylarına önerilerde bulundu.  

Kariyer Günleri dijitale taşındı
Manisa’daki klima üretim şirketi Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim A.Ş.ise İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü iş birliği çerçevesinde gerçekleştirdiği “Online Kariyer Günleri” kapsamında üniversitenin Elektrik-Elektronik, Makine, Kimya, ve Bilgisayar Mühendisliği Fakülteleri öğrencileriyle bir araya geldi. Gerçekleştirilen insan kaynakları ve üretim sunumlarına üniversiteden 100’e yakın öğrenci katıldı. Online sunumların gerçekleştirildiği etkinlikte; kariyer hayatlarının başındaki üniversite öğrencilerini desteklemek amacıyla şirket profili, işe alım ve staj süreçlerinin yanı sıra üretim akışı, üretimde kullanılan teknolojiler, metodolojiler ve programlar paylaşıldı. Online Kariyer Günleri, online mülakatlar ve “Online Kariyer Sohbeti” ile devam etti.

Eğitime katkısını sürdürüyor
Türkiye’de 17 üniversitede sistemlerini öğrencilerle buluşturan ve yedi üniversiteye sağladığı robotlarıyla eğitimi destekleyen Mitsubishi Electric, bu sayının artırılması için çalışıyor. Mühendislerle öğrencileri bir araya getirdiği çalışmalarla da eğitime ve insan kaynaklarına katkı sağlamayı sürdürüyor.  

http://www.yapi.com.tr/haberler/mitsubishi-electricten-egitime-online-destek_181458.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!