Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

MOBESE Kameraları 55 İli İzliyor

Atalay, 2010 Nisan ayı itibariyle Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Projesi kapsamında, 55 il ve 18 ilçe merkezi olmak üzere toplam 73 yerleşim biriminde 6 bin 454 MOBESE Kamerası kurulduğunu açıkladı.

BirGün Gazetesi
MOBESE Kameraları 55 İli İzliyor

Atalay, 2010 Nisan ayı itibariyle Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Projesi kapsamında, 55 il ve 18 ilçe merkezi olmak üzere toplam 73 yerleşim biriminde 6 bin 454 MOBESE Kamerası kurulduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın MOBESE kameralarıyla ilgili soru önergesini yanıtladı. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Projesi hakkında bilgi veren Bakan Atalay, projenin 2010 Nisan ayı itibariyle 55’i il ve 18’i ilçe merkezi olmak üzere toplam 73 yerleşim biriminde uygulandığını kaydetti. Proje kapsamında il ve ilçelerde kurulan kamera sayısını 6 bin 454 olarak açıklayan Bakan Atalay, ayrıca 17 il ve 7 ilçe merkezinde kurulum çalışmaları, güvenlik yönetim sistemi talep eden merkezlerde de projelendirme çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Atalay şu bilgileri verdi:

“Projenin ihale süreçleri il valiliklerinin sorumluluğunda il özel idareleri tarafından yürütülmektedir. İl özel idareleri bünyesinde oluşturulan yerel komisyonlar vasıtasıyla kamu ihale mevzuatı çerçevesinde ihaleye çıkılmaktadır. Cihazların bakım onarımları, sözleşme ve teknik şartnamede belirtilen garanti süreleri içerisinde yüklenici firma tarafından yapılmaktadır. Garanti süreleri biten birimler ise projenin işletimi ve devamlılığı için yıllık periyodik bakım onarım şartnameleri hazırlayarak ayrıca ihaleye çıkabileceklerdir. Bakım onarım şartları ihaleye çıkarken hazırlanan teknik şartname ve firmayla yapılan sözleşme içerisinde yer aldığından, ihaleyi kazanan firmaya garanti süresi boyunca onarım için ayrıca bir ücret ödenmemektedir. Proje kapsamında kurulumunu gerçekleştiren birimlerimiz, garanti sürelerinin devam etmesi sebebiyle şu ana kadar firmalarla herhangi bir bakım onarım sözleşmesi yapmamışlardır.”

İSTANBUL'DA 4 BİN 17 KAMERA

Atalay İstanbul’daki MOBESE kameraları konusunda da bilgi verdi. İstanbul’da MOBESE sistemindeki kameraların, bu sistemin alt bileşenlerin biri olarak değerlendirilen Şehir Görüntüleme Sistemi bünyesinde olduğunu belirten Bakan Atalay, sistemin bin 179 noktada 4 bin 17 adet kameradan ve alt yapıdan oluştuğunu belirtti.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobese-kameralari-55-ili-izliyor_81940.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!