Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mobilya Endüstrisinin Alman Aksesuar Devi Hettich Türkiye’de

Mobilya endüstrisinin Alman aksesuar devi Hettich, dünyadaki 37’nci şirketini Türkiye’de kurdu. Hettich Şirketler Grubu Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Wolfgang Steib, Türkiye’yi, Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri arasında merkezi bir bağlantı noktası olarak gördüklerini söyledi.

yapi.com.tr
2 Mobilya Endüstrisinin Alman Aksesuar Devi Hettich Türkiye’de

STRONG>Alman Hettich Şirketler Grubu, dünyadaki 37’nci şirketini Türkiye’de kurdu. Mobilya sektörüne yönelik menteşe, çekmece ve ray, sürgü sistemleri, katlanır kapı mekanizmaları ve kiler sistemleri üreten Hettich, İstikbal, Doğtaş, Yataş, Tepe, Kilim ve Lazzoni gibi Türkiye mobilya sektörünün önde gelen firmalarına 10 yılı aşkın bir süredir hizmet veriyor. Dünya genelinde 7 bine yakın çalışanı, yıllık 800 milyon Euro cirosu olan Hettich Şirketler Grubu, 37 bağlı kuruluşu ve çok sayıdaki temsilcilikleri ile 100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteriyor. Hettich’in 4’ü Almanya’da olmak üzere toplam 10 üretim tesisi bulunuyor.

Türkiye’yi, Orta Doğu ve Türk Cumhuriyetleri arasında merkezi bir bağlantı noktası olarak gördüklerini vurgulayan Hettich Şirketler Grubu Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Wolfgang Steib, Türkiye’de kurdukları şirket ile bu coğrafyadaki müşterilerinin talep ve isteklerine artık daha iyi cevap verebileceklerini söyledi. Pazar bilgilerinin ve potansiyellerinin sistematik olarak tespit edilmesinin şirketin stratejik yönelimi için önemli olduğunu vurgulayan Steib, “Mutfak/banyo, oturma/yatak odası ve ofis mobilyaları alanında Türkiye çok önemli bir pazar. Türkiye’deki şirketimizi kurmaya karar vermemizde, pazarın önemi ile birlikte olumlu ekonomik gelişme ve Türkiye nüfusunun potansiyeli de etkili oldu” diye konuştu.

Ürettikleri aksesuarların ön panellerin arkasında göze batmadan mobilyaları fonksiyonel ve çekici kıldığını kaydeden Steib, Türkiye’de ofis ve showroom kurarak işe başladıklarını, bundan sonraki adımlarının kendi depolarını kurmak olacağını ifade etti.

“Hedefimiz 15 Milyon Euro ciro”

Şirket merkezinin İstanbul’un Dudullu semtinde, Modoko Mobilyacılar Sitesi’ne yakın olduğunu anlatan Hettich Türkiye Genel Müdürü Kemal Bayram ise, “Mobilya sektörü Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden biri. Bu yıl sektörün 7.5 milyar dolarlık iç pazar, 1.6 milyar dolarlık da ihracat büyüklüğüne ulaşması bekleniyor. Sektörde 29 bini üretici, 32 bini perakendeci olmak üzere 60 bini aşkın firma faaliyet gösteriyor. Ayrıca büyüyen hotel segmenti de mobilya endüstrisi için ek bir şans sunuyor. Büyüyen bu pazarda biz de büyüyeceğimize inandığımız için Türkiye’de kendi şirketimizi kurma kararı aldık. Türkiye’de bugün itibariyle 10 milyon Euro olan ciromuzu 2011 yılında 15 milyon Euro’ya çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Ofis ve showroom kasım’da açılacak

Önümüzdeki Kasım ayı içerisinde 1000 metrekare kullanım alanı olan Hettich Türkiye şirket merkezinin resmi açılışını gerçekleştireceklerini belirten Bayram şunları söyledi: “Sekiz katlı merkezimizde bir de showroom bulunuyor. Showroomdaki ürünler, uygulamaları gösterilen ürün portföyünü içerecek ve böylece müşterilerimize Hettich markasını yakından tanıma fırsatı sağlanacak. Showroom, iş ortaklarımızın ve kendi personelimizin eğitimi ile birlikte değişik etkinliklerde de kullanılacak.”

ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilya-endustrisinin-alman-aksesuar-devi-hettich-turkiyede_82712.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Merhaba, ürünlerinizi ofis mobilya üretimde kullanmak isteriz. Lütfen iletişime geçiniz. Üretim Müdür Orhan Bey 0544-2457618 - uretim@caginburo.com www.caginburo.com YANITLA
  • merkez telefonlarınıza ulaşamıyorum,daha doğrusu cevap verilmiyor,mümkünse telefon numaralarınızı gönderir misiniz? turaman42@hotmail.com YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!