Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mobilya Fuarı Bugün Açılıyor

İzmir Mobilya, Dekorasyon, Ev ve Büro Mobilyaları Fuarı (MODEKO) bugün kapılarını 20'nci kez açıyor. Geçen yıla göre ekonomide yaşanan sorunlar nedeniyle daha az firmanın katıldığı ve 12 Nisan'a kadar sürecek olan fuar, bu yıl 3 bin metrekare küçüldü.

Yeni Asır Gazetesi
Mobilya Fuarı Bugün Açılıyor

İzmir Mobilya, Dekorasyon, Ev ve Büro Mobilyaları Fuarı (MODEKO) bugün kapılarını 20'nci kez açıyor. Geçen yıla göre ekonomide yaşanan sorunlar nedeniyle daha az firmanın katıldığı ve 12 Nisan'a kadar sürecek olan fuar, bu yıl 3 bin metrekare küçüldü. Fuar açılışı ile ilgili olarak Kültürpark 1 Nolu holde yapılan toplantıda konuşan İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Mustafa Kara, sektörlerinde 3 ay süre ile 10 puan indirilen KDV oranının kalıcı olmasını istediklerini söyledi.

Dinamizm geldi

Hükümetin açıkladığı ekonomik paketle vergi oranını yüzde 18'den 8'e indirmesinin sektöre dinamizm getirdiğini anlatan Kara, vergi oranlarının düşük olmasının kayıt dışı satışları azaltacağını dile getirdi. Kara, bu yıl 20'ncisi düzenlenen Modeko'nun geçtiğimiz yıllara göre sönük geçeceğini belirtti. Geçen yılki fuara 170 firmanın katıldığını hatırlatan Kara, bu yılki katılımın 133'e gerilediğini ifade etti. Katılımcı firmaların stand alanlarını küçük tutmayı tercih ettiğini vurgulayan Kara, ürünlerin toplamda 3 bin metrekare daha düşük alanda sergileneceğini söyledi. Kriz nedeniyle fuarı iptal etmemek için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade eden Efor Fuarcılık Organizasyon Genel Müdürü Nuray Eyigele ise, "Bu yıl fuarımıza katılacak firmalar ağırlıklı olarak Ege Bölgesi'nden, ama Ankara, İstanbul ve Bursa ve Kayseri'den firmalar da bulunacak"  diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilya-fuari-bugun-aciliyor_68030.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!