Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mobilya Sektörü İhracattan Umutlu

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (Mosder) Başkanı Nazif Türkoğlu, kriz dolayısıyla sektörde kısmen daralmalar yaşansa da ihracattan umutlu olduklarını açıkladı. Türkoğlu, "Türk mobilya ihracatının 2010 yılında 2,5 milyar dolar seviyesine çıkmasını bekliyoruz" dedi.

Referans Gazetesi
Mobilya Sektörü İhracattan Umutlu

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (Mosder) Başkanı Nazif Türkoğlu, kriz dolayısıyla sektörde kısmen daralmalar yaşansa da ihracattan umutlu olduklarını açıkladı. Türkoğlu, "Türk mobilya ihracatının 2010 yılında 2,5 milyar dolar seviyesine çıkmasını bekliyoruz" dedi. 28 Ocak-1 Şubat 2009 tarihleri arasında İstanbul CNR EXPO'da gerçekleşecek İstanbul Mobilya Fuarına (İMOB) ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Türkoğlu, 2010 yılında hedeflenen ihracat ile Türkiye'nin dünya mobilya ihracatında 21'inci sıradan 15'inci sıraya yükseleceğini söyledi.

Düzenlenen fuarın Avrupa ve Asya'da organize edilen en büyük ve en kapsamlı fuar olduğuna dikkat çeken CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ise fuarın sektör açısından "itici bir güç" haline geldiğini anlattı.

Fuarın, 120 bin metrekarelik bir alanda kurulacağını anlatan Erem, 300'e yakın firmanın katılacağı fuara 5 bini yabancı toplam 80 bin ziyaretçinin beklendiğini kaydetti. Erem, krize rağmen fuarın katılım açısından yüzde 20 büyüyeceğini ifade ederek, "Fuarı bu yıl önemli alıcı grupları da ziyaret edecek. İsrail, Almanya, Fransa, İngiltere, Yunanistan, Romanya, Lübnan, Hindistan, Suudi Arabistan, BAE, Azerbaycan, Rusya, İran, Irak'dan büyük alım grupları geliyor " dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilya-sektoru-ihracattan-umutlu_66003.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!