Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Mobilya Sektörü, İnovasyon ve AR-GE Destekli Büyümeli”

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte mobilya sektöründe de yeni iş kolları ihtiyacının artığını belirten MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan, mobilya sektöründe yan sanayinin beklenenden daha hızlı bir şekilde geliştiğini aktararak, bu büyümeye ek olarak sektörün, inovasyon ve AR-GE destekli büyümesi gerektiğinin altını çizdi.

yapi.com.tr
“Mobilya Sektörü, İnovasyon ve AR-GE Destekli Büyümeli”

Türkiye mobilya sektörünün çatı kuruluşu olan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan, gelişen teknoloji ve değişen dünya koşullarına ayak uyduran mobilya sektöründe, yeni iş kolları ihtiyacının her geçen gün arttığını söyledi.

“Mobilya sektörü, inovasyon ve AR-GE destekli büyümeli”

Mobilya sektöründe yan sanayinin beklenenden daha hızlı bir şekilde geliştiğini aktaran Doğan, bu büyümeye ek olarak sektörün, inovasyon ve AR-GE destekli büyümesi gerektiğinin altını çizdi. Mobilya sektörünün spesifik çözüm yollarıyla çalışması gerektiğine vurgu yapan Doğan, “Türkiye’nin ihracat alanındaki taşıyıcı güçleri arasında yer alan mobilya sektörü, istihdam yaratmada da önemli bir görev üstleniyor. Gelişen üretim hızı ve gelişen teknoloji sayesinde yıllık hedeflenen ihracat rakamını rahatlıkla iki katına çıkartabilecek olan sektör, son dönemde gündeme gelen kredi kartına uygulanacak taksit sayısının artmasıyla da, istihdam alanında yeni kapıların açılmasına olanak sağlayacak” dedi.

Öte yandan kentsel dönüşümdeki hareketliğinin mobilya sektörünün gelişimine de katkı sağladığın aktaran MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan, “Kentsel dönüşüm sayesinde insanlar yeni evlerine mobilyalarında temizlik yaparak geçiyorlar. Bu değişim ve dönüşüme paralel olarak markalı mobilya satışlarında da bir artış söz konusu. Hatta öyle ki, günümüzün değişen şartlarında oturma grupları ve genç odalarına çok daha fazla ilgi gösterildiği; 2013 yılında yüzde 27 olan genç odası kullanan kişi sayısının 2015 yılında yüzde 32’ye yükseldiği önemli veriler arasında yer alıyor.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilya-sektoru-inovasyon-ve-ar-ge-destekli-buyumeli_151447.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!