Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mobilya Sektörünün Kalbi Ankara’da Attı

Mobilyanın ana üretim merkezlerinden Ankara’da düzenlenen “MOSDER Sektör Buluşmaları” sektörün üst düzey temsilcilerini bir araya getirdi. Toplantıda, pazarın gidiş yönü ve yeni yatırım alanları değerlendirildi.

yapi.com.tr
Mobilya Sektörünün Kalbi Ankara’da Attı

obilyanın ana üretim merkezlerinden Ankara’da düzenlenen “MOSDER Sektör Buluşmaları” sektörün üst düzey temsilcilerini bir araya getirdi. 1 milyar doları zorlayan ihracat hacmiyle Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumundaki mobilya sanayisinin tepe yöneticileri, yeni pazar arayışlarına ilişkin beklentilerini Mobilya Sanayicileri Derneği çatısı altında eyleme dönüştürme kararı aldı.

Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen “MOSDER Sektör Buluşmaları”nın dördüncüsü, 22 Haziran’da, Ankara Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. Ana sanayiciler ağırlıklı olmak üzere çok sayıda üst düzey yöneticiyi ağırlayan toplantıda, pazarın gidiş yönü ve yeni yatırım alanları değerlendirildi.

Toplantının konuşmacıları arasında yer alan İstikbal Genel Müdürü Memduk Boydak “Aile şirketi yöneticileri için altın öğütler” başlıklı bir sunum yaptı. Boydak, ailenin kendi içindeki kurumsallaşma ve rasyonelleşmesinin şirketlerin geleceğini doğrudan etkilediğine değinerek, “idare etmek” ile “kurumsal yönetim” arasındaki farkların altını çizdi.

MOSDER Sektör Buluşmaları 4’ün konuşmacılarından Yönetim Danışmanı ve Eğitmeni Osman Tunçelli, dış ticaret ve finansmanın altın kurallarını paylaşırken; Ekonomist Prof.Dr. Kerem Alkin yeniden yapılanan dünya ekonomisinde Türkiye’nin konumuna değindi.

Türk mobilya sanayicisinin yeni pazar arayışlarının görüşüldüğü toplantıda, sektörün geldiği noktaya ilişkin olumlu mesajlar verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilya-sektorunun-kalbi-ankarada-atti_54922.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!