Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mobilyacılar Doğu Afrika'ya Kenya'dan Girecek

Doğu Afrika pazarını daha yakından tanımak için aralarında İstikbal, Alfemo, Kilim, Yataş, Gala, Konfor, Domsan, Lineadecor, Weltew, Ndesign, Teleset ve Rendi'nin de bulunduğu Mobilya Ticaret Heyeti ile Kenya'ya giden Türk mobilya sektörü temsilcileri, bu ülkelerde bayilikler vererek mağazalar açmayı planlıyor.

Zaman GazetesiDoğu Afrika pazarını daha yakından tanımak için aralarında İstikbal, Alfemo, Kilim, Yataş, Gala, Konfor, Domsan, Lineadecor, Weltew, Ndesign, Teleset ve Rendi'nin de bulunduğu Mobilya Ticaret Heyeti ile Kenya'ya giden Türk mobilya sektörü temsilcileri, bu ülkelerde bayilikler vererek mağazalar açmayı planlıyor.
 
Dış Ticaret Müsteşarlığı, İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nin (MOSDER) katkılarıyla Kenya'nın başkenti Nairobi'de Türk firmalarının ürünleri sergilendi. Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Abdullah Tever, son yıllarda gelişmiş ülkelerin Afrika pazarının önemini daha iyi kavradığını ve bu kıtaya daha ciddi bir şekilde yöneldiklerini ifade etti. Tever, Kenya'nın ticari açıdan Afrika kıtasının en önemli ülkelerinden biri olduğuna dikkat çekerek, "200 milyonluk Doğu Afrika pazarı içerisinde yer alan Kenya, 40 milyonluk nüfusu, 22 milyar dolarlık gayri safi yurtiçi hasılası ve yüzde 2'lik büyüme hızı ile takdire değer bir performansa sahip." dedi. Türkiye'nin Nairobi Büyükelçisi Tuncer Kayalar ise 2002'de Türkiye'nin başlatmış olduğu Afrika açılımı sonucunda 45 ülkeyle ekonomik ilişkiler kurulduğunu ve anlaşmalar imzalandığını belirterek, Türk iş dünyasının bunun meyvelerini topladığını kaydetti.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilyacilar-dogu-afrikaya-kenyadan-girecek_84130.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!