Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mobilyacılardan "Yerli Malı Kullanalım'' Çağrısı

TOBB Mobilya Sektör Meclisi Başkanlığını da yürüten Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, yazılı açıklamasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kamu kurum ve kuruluşlarınca gerçekleştirilecek mal alımlarına ilişkin uygulamalarda, öncelikli olarak Türkiye'de üretilen ürünlerin tercih edilmesi yönündeki genelgesini desteklediğini

yapi.com.tr / AA
Mobilyacılardan "Yerli Malı Kullanalım'' Çağrısı

TOBB Mobilya Sektör Meclisi Başkanlığını da yürüten Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, yazılı açıklamasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kamu kurum ve kuruluşlarınca gerçekleştirilecek mal alımlarına ilişkin uygulamalarda, öncelikli olarak Türkiye'de üretilen ürünlerin tercih edilmesi yönündeki genelgesini desteklediğini belirtti.

Genelgenin, diğer sektörler gibi mobilya sektörünü de sevindirdiğini ifade eden Doğan, ''Kalitede dünyadan eksiğimiz yok, mecbur değilsek yerli ürün kullanalım'' dedi.

Doğan, tasarruf ve rekabet ilkelerine uygun hareket edilmesi kaydıyla, ihtiyaçların yerli ürünlerden karşılanmasının, ülke ekonomisi açısından son derece önemli olduğunu düşündüklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Türk mobilya sektörü olarak 2010 yılında perakende anlamında iç pazarda yüzde 8, dış pazarda yüzde 20 büyüme sağladık. Bu orandan da görebileceğimiz gibi, sektörümüzün her geçen gün hacmi artıyor. Bunun yanında, son yıllarda tasarım ve ürün geliştirmeye her yıl ciddi miktarda yatırımlar yapıyoruz. Hem yurt içi hem de yurt dışı pazarında daha güçlü bir şekilde yer alabilmek için global tasarımlar yaratıyoruz. Bu ürün ve tasarımlarımızla İtalyan ve Alman mobilya sektöründe takdir toplayarak, söz sahibi olduk. Bu bilinçle hareket ederek, ihtiyaç halinde ürün alımlarını yerli firmalardan gerçekleştirmenin, ülkemizi ve sektörü daha ileriye taşıyıp, daha güçlü kılmak adına çok önemli yararlar sağlayacağını düşünüyoruz.''

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilyacilardan-yerli-mali-kullanalim-cagrisi_89264.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!