Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mobilyacıların Yeni Hedefi Hindistan Pazarı

Sektörün önde gelen firmaları İstikbal, Bellona, Çilek, Doğtaş, Alfemo, İpek, Kilim Mobilya başkan ve pazarlama müdürlerinden oluşan 30 kişilik ekip Hindistan'ın Mumbai ve Yeni Delhi şehirlerinde mobilyalarını sergileyerek Hintli sanayicilerle bir araya geldi.

Zaman GazetesiTürkiye'nin önde gelen mobilyacıları, Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM), Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) ve İstanbul İhracatçılar Birliği işbirliği ile Hindistan'a çıkarma yaptı. Sektörün önde gelen firmaları İstikbal, Bellona, Çilek, Doğtaş, Alfemo, İpek, Kilim Mobilya başkan ve pazarlama müdürlerinden oluşan 30 kişilik ekip Hindistan'ın Mumbai ve Yeni Delhi şehirlerinde mobilyalarını sergileyerek Hintli sanayicilerle bir araya geldi. Mumbai ve Yeni Delhi'de 200'e yakın kurum ile görüş alış verişinde bulunan mobilyacılar, ayrıca Mumbai Belediye Başkanı ve Hindistan Ticaret Bakanlığı temsilcileri ile görüştü.

Ziyareti Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) adına organize eden Icon Europe Genel Müdürü Erdal Alkış, 1 milyar doları aşan Hindistan mobilya pazarının Türk mobilyacılar için büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Hindistan'ın orta sınıfının her geçen gün zenginleştiğini, bu bağlamda kaliteye önem verdiğine değinen Erdal Alkış, Avrupa standartlarında mobilya üreten Türk mobilyacıların burada Çin ve Malezya mallarının yerini alabileceğini belirtti. Akış, tamamı Türkiye'de çekilen ve Hindistan'ın yanı sıra 21 ülkede vizyona giren 'Mission İstanbul' filmi sayesinde turizmde çok büyük bir patlamanın gerçekleşeceğini dile getirdi.

MOSDER Başkanı ve Bellona Genel Müdürü Nazif Türkoğlu da, Hindistan'a gelmelerindeki amacın buranın sanayicileri ile irtibat kurmak olduğunu kaydetti. Hindistan ile Türkiye arasında 2008 yılında 3,2 milyar dolar olarak gerçekleşmesi beklenen ticaret hacminin 2010 yılına kadar 6 milyar dolara çıkarılması bekleniyor. 2007 rakamlarına göre Hindistan Türkiye'ye 2,6 milyar dolarlık mal ihraç ederken, Türkiye sadece 400 milyon dolar değerinde ihraç gerçekleştiriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilyacilarin-yeni-hedefi-hindistan-pazari-_65720.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!