Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mobilyada 'KDV İndirimi Fırsatını Kaçırmayın' Tavsiyesi

MOSFED Yönetim Kurulu Başkanı Güleç, "Vatandaşlarımıza bir an önce bu 3 ay zarfında mobilya ihtiyaçlarını karşılamalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü ucuzken alsınlar." dedi.

yapi.com.tr / AA
Mobilyada 'KDV İndirimi Fırsatını Kaçırmayın' Tavsiyesi

Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, mobilyada KDV'nin 3 ay süreyle yüzde 18'den yüzde 8'e düşürülmesine ilişkin, "Vatandaşlarımıza bir an önce bu 3 ay zarfında mobilya ihtiyaçlarını karşılamalarını tavsiye ediyoruz" dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı da olan Güleç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mobilyada KDV oranının 3 ay süreyle yüzde 18'den 8'e düşürülmesinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Maliye Bakanı Naci Ağbal'a teşekkür etti.

MOSFEDMOSFED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç

"Katma değerli ihracatın önü açıldı"
Hedeflerinin 2023 yılında dünyanın ilk 5 ihracatçı ülkesi arasında yer almak olduğunu vurgulayan Güleç, "Hamdolsun bu başarılacak ama tabii ki iç piyasa biraz durgundu. Bu iç piyasadaki durgunluğu da hep söylüyorduk. KDV oranının yüksek olması bizdeki nitelikli ihracatın önünde bir engeldi. İşler durgun olduğu zaman fiyat baskısı altında ihracat yapıyorduk. Şimdi daha fazla katma değerli ihracatın önü açıldı." değerlendirmesinde bulundu.


Vatandaşlara "ucuzken alın" tavsiyesi
Güleç, KDV indiriminin ardından fiyatların yüzde 10 ucuzlayacağını belirterek, ihtiyacı olan vatandaşların biran önce mobilyalarını almasının faydalarına olacağını dile getirdi.

Bu durumun piyasayı da son derece olumlu etkileyeceğini ifade eden Güleç, şunları kaydetti: "Önümüzdeki 3 aylık dönemde piyasa biraz daha hareketlenecek. Mobilyanın dönemi. İlkbaharla beraber insanlar mobilya alıyor. Vatandaşlarımız yüzde 10 daha ucuza mobilya alacak. Yüzde 10 önemli bir rakam mobilyada. Düşünün 5 bin liralık bir koltuğun yüzde 10 ucuzlaması 500 lira civarında daha ucuz bir rakamla mobilya alınması demek. Mobilya sektörümüzde hem tüketicimiz kazanacak hem kayıt dışılığının azalmasına çok büyük katkı olacak hem de üreticilerimiz ve satıcılarımız biraz daha cirolarını arttıracaklar. Masrafları azalmış olacak. Vatandaşlarımıza bir an önce bu 3 ay zarfında mobilya ihtiyaçlarını karşılamalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü ucuzken alsınlar. Bu bizim vatandaşlara vereceğimiz en önemli tavsiye."

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilyada-kdv-indirimi-firsatini-kacirmayin-tavsiyesi_155717.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!