Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Monster'den 2011'in İstihdam Haritası

Online işe alım çözümleri şirketi Monster, Türkiye’nin 2011 yılı online istihdam haritasını çıkardı. Buna göre, online işe alımlarda en hareketli üç sektör, bilgisayar/enformasyon teknolojileri, üretim ve telekomünikasyon oldu. 2012 yılında istihdam yaratan sektörlerin başında ise inşaat ve telekomünikasyon gelecek.

yapi.com.tr / AA
Monster'den 2011'in İstihdam Haritası

Online işe alım çözümleri şirketi Monster, Türkiye’nin 2011 yılı online istihdam haritasını çıkardı. Buna göre, online işe alımlarda en hareketli üç sektör, bilgisayar/enformasyon teknolojileri, üretim ve telekomünikasyon oldu. Monster verilerine göre, Monster üzerinden yapılan işe alımların yaklaşık yüzde 9’u bilgisayar/enformasyon teknolojileri sektörüne yapılmış bulunuyor. Online işe alımların en yoğun olduğu diğer sektörler ise üretim, telekomünikasyon, perakende, mühendislik, otomotiv satış ve tamir, bilgisayar yazılımları, gayrimenkul ve mülk yönetimi, otel ve konaklama ve otomotiv parçaları olarak sıralanıyor.

2012 inşaat ve telekomünikasyonda istihdamın yükseldiği bir yıl olacak

Monster Gelişen Pazarlar Başkan Yardımcısı Ebru Çapa, 2012 yılında Türkiye’de online istihdamın nasıl şekilleneceğini şöyle anlatıyor:

“2012 yılında istihdam yaratan sektörlerin başında inşaat ve telekomünikasyon sektörlerinin yer alacağını öngörüyoruz. Perakende sektörü, en fazla işe alım yapacak ilk üç sektör içinde mutlaka yer alacak ve belki de liderliği üstlenecektir. Önümüzdeki yıl yoğun işe alım olacağını öngördüğümüz sektörler arasında bankacılık da yer alıyor. Bankacılık sektörü 2012 yılını şube ağlarını geliştirmek ve hizmet personelinin sayısını artırmak odaklı olarak planlıyor. Bu da en çok işe alım yapılan sektörler arasında bankacılığın yer alacağını gösteriyor.”

ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/monsterden-2011in-istihdam-haritasi_90249.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!