Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mortgage Kredilerine Bahar Bereketi Geldi

Emlak sektöründe uzun süren bir durgunluk yaşanan İngiltere'de sektörün bahar aylarıyla birlikte hareketlendiği, onaylanan mortgage kredilerinin oranının geçen nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 16 oranında artış gösterdiği açıklandı.

CNN Türk
Mortgage Kredilerine Bahar Bereketi Geldi

Emlak sektöründe uzun süren bir durgunluk yaşanan İngiltere'de sektörün bahar aylarıyla birlikte hareketlendiği, onaylanan mortgage kredilerinin oranının geçen nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 16 oranında artış gösterdiği açıklandı. Mortgage Sağlayıcıları Konseyi (CML) tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada onaylanan mortgage kredisi oranının bir önceki yıla oranla ise hala çok düşük olduğu, bir önceki yılın aynı ayında onaylanan mortgage kredisi sayısının yüzde 28 daha yüksek gerçekleştiği belirtildi. Uzmanlar söz konusu artışı, emlak sektöründe bir "bahar bereketi" başladığı biçiminde yorumluyor.

Ancak emlak sektörüne alıcı olarak ilk kez girecek olanların alacakları evin fiyatının yüzde 25'i kadarını peşin olarak yatırması zorunluluğunun sektördeki gerçek bir hareketliliğin önünde engel teşkil ettiği belirtiliyor. Bilindiği gibi İngiltere'de kriz öncesinde mortgage sağlayıcısı olan banka ve finans kuruluşları müşterilerine satın alacakları evin yüzde 95'ine kadar varan krediler veriyordu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mortgage-kredilerine-bahar-bereketi-geldi_69770.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!