Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mortgage Krizi Avrupa'ya Sıçradı

ABD'deki emlak krizi, küresel boyutlara ulaşma tehlikesi gösteriyor. ABD'nin, halen dünya borsalarındaki sermayenin yüzde 40 ila 50'sine sahip olduğuna dikkat çeken finans analizcileri, krizin dalgalarının Avrupa ve dünyanın diğer bölgelerindeki piyasaları da sarstığını belirtiyor.

Milliyet Gazetesi/İrfan ERGİBD'deki emlak krizi, küresel boyutlara ulaşma tehlikesi gösteriyor. ABD'nin, halen dünya borsalarındaki sermayenin yüzde 40 ila 50'sine sahip olduğuna dikkat çeken finans analizcileri, krizin dalgalarının Avrupa ve dünyanın diğer bölgelerindeki piyasaları da sarstığını belirtiyor. Yatırımcıların hisse senedi satarak daha güvenli alanlara yönelmesi üzerine Avrupa piyasalarındaki ipotek bankaları bir bir iflas ediyor ve hisse senedi fiyatları düşüyor.

Hükümetler mali müdahalelerle piyasalarda panik çıkmasını önlemeye çalışırken, Dow Jones'taki düşüşe paralel olarak Frankfurt borsası 7.400 puana kadar düştü.
Almanya'da iflasın eşiğine gelen orta ölçekli işletmeler bankası IKB'nın, devlet müdahalesiyle iflastan kurtarılması ise tartışmalara yol açtı.
Kamu mülkiyetindeki KfW Bank'ın, IKB Bank'a 8.1 milyar euro'luk kefalet vermesi, "Devlet, vergi mükelleflerini riske sokarak spekülatif işlemler yapıyor" yorumlarına neden oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mortgage-krizi-avrupaya-sicradi_55676.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!