Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Mortgage'ta Vergi İndirimi Beklemeyin'

Mortgage'ta vergi indirimi yapılırsa bundan herkesin yararlanamayacağını ve adaletsizlik olacağını belirten Maliye Bakanı Unakıtan, "Yakında da, uzakta da vergi indirimi yok" dedi.

Milliyet Gazetesi
'Mortgage'ta Vergi İndirimi Beklemeyin'

ortgage'ta vergi indirimi yapılırsa bundan herkesin yararlanamayacağını ve adaletsizlik olacağını belirten Maliye Bakanı Unakıtan, "Yakında da, uzakta da vergi indirimi yok" dedi. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, mortgage'ta vergi indirimi beklenmemesi gerektiğini söyledi. NTV'de katıldığı Ekodiyalog programında mortgage'ta yakın dönemde vergi indirimi olup olmayacağına yönündeki bir soruya Unakıtan, "Biz doğrusunu yaptık. Hiçbir değişiklik yok, yakında da yok, uzakta da yok" yanıtını verdi. Mortgage'ta tartışılan vergi indiriminin sadece ücretliler ya da belli kesimler için avantaj yaratacağına işaret eden Unakıtan bunun da hem adaletsizlik doğuracağını hem de bütçeye büyük yük getireceğini belirtti.

Bazı maddeleri Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen sosyal güvenlik reformu yasasına ilişkin olarak ise Unakıtan bu yasayı çıkarma kararlılığında olduklarının altını çizdi. "Hükümet sosyal güvenlikteki bu reformu yapma azminde, hiçbir şekilde bundan vazgeçmiyor" diyen Unakıtan, yasanın 1 Temmuz'a yetiştirilmeye çalışıldığını belirtirken gecikme olabileceğinin de sinyalini verdi. Unakıtan şöyle konuştu:

'Güçlü hükümet lazım'
"Teknokrat arkadaşlarımız 'Çalışmalarımızı 1 Temmuz'a kadar yetiştiririz' dedi. 1 Temmuz'da yürürlüğe koyacağız bunu. Teknokratların, uzmanların çalışmalarını da bekliyorum. Eğer o zamana kadar yetiştirilirse biz kararlıyız. Ama 'bir ay sonra, daha sonra' derlerse ne zamana yetişirse biz bunu o zaman yürürlüğe koymak mecburiyetindeyiz."

Seçimin yasayı yürürlüğe koymak için bir kriter olmadığını belirten Unakıtan, sosyal güvenlik reformunu ancak güçlü bir hükümetin gerçekleştirebileceğini belirtti. Unakıtan şunları söyledi:

"Bunu kolay kolay her hükümet yapamıyor, kuvvetli hükümetler yapabiliyor, tek parti hükümeti yapabiliyor, Koalisyondan böyle bir şey çıkmaz. Böyle bir reform paketi çıkmaz. Zayıf hükümetten çıkmaz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/mortgageta-vergi-indirimi-beklemeyin_52658.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!