Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Moskova Uluslararası İş Merkezi (MIBC)- "Moscow City" Projesi

Moskova Uluslararası İş Merkezi Projesi, Doğu Moskova’nın hızla gelişim gösteren bölgesi Presnya’da yer alacak. MIBC’de hedeflenen; iş merkezi, yaşam ve eğlence alanlarının birarada bulunduğu, Doğu Avrupa ve Rusya’daki tek bölgeyi oluşturmak.

yapi.com.trMoskova Uluslararası İş Merkezi Projesi, Doğu Moskova’nın hızla gelişim gösteren bölgesi Presnya’da yer alacak. MIBC’de hedeflenen; iş merkezi, yaşam ve eğlence alanlarının birarada bulunduğu, Doğu Avrupa ve Rusya’daki tek bölgeyi oluşturmak. Adeta “kent içinde kent” olacak projeyle ilgili karar, 1992’de verilmişti.

Projenin tamamı 1 milyon metrekarelik bir alana yayılıyor. Seçilen bölge, bu ağırlıktaki bir projeyi kaldırabilecek tek alan olarak gösteriliyor. Bugün bölgede, eski fabrikalar ve endüstri yapıları bulunuyor.

Proje Konsepti

MIBC- Vaziyet Planı


Moskova Uluslararası İş Merkezi “Moscow City” (MIBC), günümüzde Rusya ve Avrupa’daki en büyük yatırım ve inşaat projesini oluşturuyor. Projenin gerçekleştirilmesiyle, Moskova’nın iş etkinliklerinin merkezi haline dönüşmesi beklenirken, kentin bütün bölgelerinin daha verimli olarak kullanımı, arazilerin pazar değerinin artması ve kentin sahip olduğu kaynaklardan elde edilen vergi gelirinde de artış sağlanması hedefleniyor.

MIBC alanında bugüne kadar tamamlanan yapılar arasında “Bagration Yaya Köprüsü” (1997) ve A sınıfı ofis katlarıyla eğlence ve dinlence mekânlarını biraraya getiren 34 katlı bir kule olan “The Tower 2000” (2001) bulunuyor. Bu projelerin gerçekleştirilmesinde “The Open Joint Stock Company- City”, alıcı olarak rol oynuyor.

"Merkezi Galeri"deki (the Central Nucleus) zemin altı inşaatlarının bir kısmı ile alandaki ilk gökdelen olan “Naberezhnaya Kulesi” de son zamanlarda tamamlandı. Ayrıca bölgeye bağımsız olarak hizmet edecek termik santralin ilk aşamasının % 90’lık bölümünün inşası tamamlandı. Moskova’nın merkezinden bölgeye uzanacak olan mini-metro hattının inşası ise devam ediyor.

Belediye Binası ve Şehir Meclisi’nin de “Moscow City” ye taşınacak olması, MIBC’nin, Moskova yönetimini de bünyesinde barındıracak olması anlamına geliyor. Global Hyatt Corporation gibi öteki bazı önemli organizasyonlar da Moscow City Projesi’nden yer satın aldı. MIBC’de bugüne dek başarıyla gerçekleştirilen işler, projenin gelecekteki gelişimiyle ilgili olumlu beklentiler oluşmasını sağlıyor. Bu kapsamda “Moscow City”nin kuzey komşusu olacak olan 500 hektarlık “Big City” projesinin sınırları da belirlendi.

MIBC-Parsel Numaraları


Bütün projenin 2020’de tamamlanması beklenirken, bazı binaların daha erken hizmete girmesi öngörülüyor.

Kaynaklar:

Construction World
Wikipedia

SkyscraperCity

http://www.yapi.com.tr/haberler/moskova-uluslararasi-is-merkezi-mibc--moscow-city-projesi_48981.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!