Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Moskova Yerin Altına Taşınacak

Rusya'nın başkenti Moskova'da yaşanan park sorunu ve trafik tıkanıklığının çözülmesi için yerin altına otoparklar, alış veriş merkezleri ve diğer donanımlar inşa edilecek. Önümüzdeki üç yıl içinde Moskova'nın altına 2.5 milyon metrekarelik tesis inşa edilmesi hedefleniyor. Bu yıl içerisinde bunun 700 bin metrekaresi tamamlanacak. İlk çalışma

Sabah Gazetesi
Moskova Yerin Altına Taşınacak

Rusya'nın başkenti Moskova'da yaşanan park sorunu ve trafik tıkanıklığının çözülmesi için yerin altına otoparklar, alış veriş merkezleri ve diğer donanımlar inşa edilecek. Önümüzdeki üç yıl içinde Moskova'nın altına 2.5 milyon metrekarelik tesis inşa edilmesi hedefleniyor. Bu yıl içerisinde bunun 700 bin metrekaresi tamamlanacak.
İlk çalışma Tverskaya caddesinin altına yapılacak 1000 araçlık otoparkla başlayacak. Belediye yetkilisi Konstantin Korolevski, Interfax'a yaptığı açıklamada, "Mühendisler Tverskaya caddesinin altında başlayacak çalışmalar için hazırlıklarına başladı. İnşaat için makina parkur alanları oluşturuluyor. Maliyeti 3 milyar ruble olacak" dedi. Korolevski inşaatın üç aşamalı olacağı bilgisini verdi.
Yeraltı inşaatlarının sadece şehrin yüzde 8'lik bir alanını kapsayacağını ifade eden belediye başkan yardımcılarından Vladimir Resin de, bunun yetersiz olduğunu, standardın yüzde 20'ler civarında olduğunu söyledi. Resin, "Yeraltı çalışmaları Moskova'nın gelişimi için önemli bir açılım projesi. Bizim hızla bu soruna doğru ilerlemiz gerekiyor" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/moskova-yerin-altina-tasinacak_62215.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!