Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Muğla Ayağa Kalkıyor

Muğla’nın tarihi arastası ile Zahire Pazarı, Hamam, Apostol Hanı ve Saburhane Meydanı çevresinde yapılacak olan restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından, koruma kurulu binasından Saburhane Meydanı’na dek bir cazibe merkezi oluşacak.

Cumhuriyet EGE
Muğla Ayağa Kalkıyor

Muğla’nın tarihi arastası ile Zahire Pazarı, Hamam, Apostol Hanı ve Saburhane Meydanı çevresinde yapılacak olan restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından, koruma kurulu binasından Saburhane Meydanı’na dek bir cazibe merkezi oluşacak. Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Arasta’da yapılacak restorasyon çalışmalarının yüzde 85’i valilik bünyesindeki fondan geri kalan bölümü de belediyece karşılanacak. Vatandaşlar restorasyon için harcama yapmayacak” dedi.

Yanan sinemanın yerine yapılacak katlı otopark ve iş merkezleri çevresinin de bu gelişmelere göre planlandığını belirten Gürün, “Bu bölgedeki araç ve yaya trafiğini buna göre öngörüp planlıyoruz. Bu bölgede yaya trafiği daha rahat olacak. Arastanın restorasyonu kurul kararından sonra hızla maliyet hesaplanarak ihale çıkacak. Restorasyon çalışmalara vatandaşa hiç maliyet getirmeyecek” diye konuştu.

Bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Muğla kent merkezinin kültür turizminden aldığı payın da artacağını belirten Gürün, “En geç 1.5 yıl içinde bu bölge Karabağlar Yaylası’na dek birlikte değerlendirilecek. Restorasyon çalışmaların yapılacağı 2. ana bölge de Saburhane bölgesi. Apastol Hanı için başvurumuzu yaptık. Süreç işliyor” yorumunu yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mugla-ayaga-kalkiyor_73886.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!