Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Muğla'da 2B için 2 Ayda 16 Bin Başvuru Yapıldı

Türkiye'de en fazla 2B arazisi bulunan iller arasında yer alan Muğla'da, defterdarlığa 2 ayda yaklaşık 16 bin başvuru yapıldı.

yapi.com.tr / AA
Muğla'da 2B için 2 Ayda 16 Bin Başvuru Yapıldı

Muğla Defterdarı Mustafa Kılıçaslan, 2B arazilerinin Muğla'da yaşayan yaklaşık 80 bin vatandaşı ilgilendirdiğini belirterek, ''Muğla, 2B arazisi olan kentler arasında önemli bir yere sahip. Araziler için 2 ayda yaklaşık 16 bin başvuru yapıldı. Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi söz konusu'' dedi.
    
Kılıçaslan, vatandaşların 2B başvurularının 30 Ekim 2012 tarihine kadar yapabileceğine işaret ederek, ''Vatandaşlarımıza önemli bir uyarımız var. Yaşanan bu süreç ilk aşama. Arazilerin satışı ilgili aşama değil. Bu aşamada hak sahipliği başvuruları ve incelemeleri söz konusu. Vatandaşlarımızdan isteğimiz başvurularını bir an önce yapmaları'' diye konuştu.
    
Bu arada, yasada arazinin kullanıcılarına ihalesiz doğrudan satın alınabilmesi imkanı sağlandığı, arazinin bedelinin peşin ödenmesi halinde yüzde 44, taksitli ödenmesi halinde yüzde 30 indirim yapılacağı bildirildi. Arazi bedellerinin belediye mücavir alan sınırları içerisinde 3 yılda faizsiz 6 taksit, belediye mücavir alan sınırları dışında ise 4 yılda faizsiz 8 taksitte ödenebileceği belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muglada-2b-icin-2-ayda-16-bin-basvuru-yapildi_100772.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!