Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

'Ormanlar Bir Yere Gitmiyor'

Muğlalı Çevrecilerden Hukuk Zaferi

Muğlalı çevreciler, koyların ve orman arazilerinin korunması için başlattıkları hukuk mücadelesini kazandı. 10 ildeki 53 ormanlık arazinin tahsisleri iptal edildi.

CNN TÜRK
Muğlalı Çevrecilerden Hukuk Zaferi

uğlalı çevreciler, koyların ve orman arazilerinin korunması için başlattıkları hukuk mücadelesini kazandı. 10 ildeki 53 ormanlık arazinin tahsisleri iptal edildi.

Bodrum Deniz Ticaret Odası Başkanvekili Arif Yılmaz, deniz ve yat turizmine darbe vuracağı gerekçesiyle, Muğla Bölge İdare Mahkemesi'ne tahsislerin iptali için açtığı davayı kazanmıştı.

Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararını Danıştay 6'ncı Dairesi de onadı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, kararla birlikte, Muğla'daki 6 koyun da aralarında bulunduğu, 10 ildeki 53 orman arazisinin tahsislerini iptal etti.

Yaklaşık 6 bin dönüm hazine ve orman arazisinin turizme tahsis edileceği alanlarda, sekiz lüks tatil köyünün yapımı planlanıyordu.

Bakanlık iptal kararını ilan etmişti
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Danıştay'ın "orman arazilerinin turizm amaçlı tahsislerinin yürütmesini durdurma" kararının ardından, bu kapsama giren 53 tahsisin iptal edildiğini 16 Şubat'ta ilan etmişti.

Bakanlık, Danıştay kararından etkilenen 53 turizm yatırımcısına birer mektup göndermiş ve tahsislerin iptal edildiğini, teminat mektuplarının iade edilebileceğini belirtmişti.

Danıştay 6'ncı Dairesi'nin orman arazilerinin turizm amaçlı tahsisine ilişkin yürütmeyi durdurma kararı, Lara Temalı Park ihalesini, Çeşme turizm kenti projesini, Sorgun ormanları içerisine yapılacak otel ve golf alanlarını, Kuzey Antalya ve Oymapınar turizm kentleri projesi ile Mersin-Tarsus bölgesi projesini de etkiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muglali-cevrecilerden-hukuk-zaferi_52214.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!