Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Muğla'ya Mermercilik Borsası Önerisi...

Muğla Ticaret Odası Başkanı Saim Gürsoy, Muğla'nın mermer üretiminde söz sahibi illerden biri olduğunu belirterek, ilde bir mermercilik borsası kurulm

Dünya Gazetesi/29.09.2003uğla Ticaret Odası Başkanı Saim Gürsoy, Muğla'nın mermer üretiminde söz sahibi illerden biri olduğunu belirterek, ilde bir mermercilik borsası kurulmasıyla, dünya mermer fiyatlarının Muğla'da belirlenebileceğini söyledi.
Rekabet Kurumu Başkanı Mustafa Parlak ve kurum yöneticileri, Muğla Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında konuşan Gürsoy, Bayır Beldesi'nde yapımı süren, 100 işyeri kapasiteli ve 10 trilyon liraya mal olacak Ticaret Merkezi hakkında bilgi verdi. İlin sahip olduğu doğal zenginliklerden de bahseden Gürsoy, dünya mermer rezervinin yüzde 40'ının Türkiye'de, bunun 540 milyon metreküplük bölümünün de Muğla'da olduğuna dikkati çekti. İlden yılda 100 milyon dolarlık mermer ihracatı yapıldığını belirten Gürsoy, ''Burada bir mermer borsası kurulması halinde, dünya mermer piyasası Muğla'da belirlenebilir'' dedi. Muğla'daki mermer rezervinin yılda 350 bin metreküplük bölümü, yöredeki 250 dolayındaki mermer işletmesinde işleniyor. İşlenen mermerlerin bir bölümü de çeşitli Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muglaya-mermercilik-borsasi-onerisi-_5940.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!