Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Muhcu: "Oda Sindirilerek İtibarsızlaştırılmak İsteniyor"

Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin yayın deposuna "korsan kitap" gerekçesiyle yapılan polis baskını ile ilgili Mimarlar Odası Başkanı Muhcu, baskının odaya yönelik bir sindirme politikası olduğunu belirtti.

yapi.com.tr
Muhcu: "Oda Sindirilerek İtibarsızlaştırılmak İsteniyor"

Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin yayın deposuna "korsan kitap" gerekçesiyle baskın yapıldı. bianet'e konuşan Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhcu, odanın yayınlarının bandrolsüz gerekçesiyle el konulduğunu söyleyerek bunun korsan kitap bahanesiyle odaya yönelik bir sindirme politikası olduğunu belirtti.

İtibarsızlaştırma operasyonu

Muhcu şunları söyledi: "Korsan kitap gerekçesiyle odanın yayın deposunda arama yapılıyor. Depoda herhangi bir korsan kitap olması söz konusu değil. Depoda sadece odanın sempozyumlarından, etkinliklerden kitaplaştırılan ve üyelerimize eğitim amaçlı, bedelsiz olarak dağıtılan yayınlar var. Bu yayınların bandrolsüz olmasına itiraz ederek el koydular. Odanın amaçlarından biri üyelerine eğitim desteği sunmaktır bunu da kar amacı gütmeden yapar. Korsan yayın iddiası bahane edilerek düzenlenen operasyonla oda sindirilerek itibarsızlaştırılmak isteniyor."

Odanın deposunda polisin araması devam ediyor.

Muhcu, Twitter'deki hesabından polis baskınını kınadığını belirterek,  şu açıklamalarda bulundu:

"Mimarlar Odası Ankara Şubemizin deposuna "korsan kitap"bahanesiyle"sindirme ve itibarsızlaştırma" amaçlı polis baskını gerçekleştirilmiştir!"

"Mimarlar Odası'nda hiçbir şekilde korsan yayın bulunmamaktadır. Yayınlar eğitim, bilgi amaçlı olup üyelere bedelsiz dağıtılmaktadır."

"Kamu yararı" amacı ile çalışan Oda'nın yayınlarında "kar" amacı güdülmemektedir. Bu nedenle "bandrol" bulundurulması da zorunlu değildir"..

"Cumhuriyet Savcılığı Mimarlar Odası'na yönelik bu "hukuksuz" girişime son vermelidir..!"

"Mimarlar Odası'na "korsan kitap" yalanı ile baskın yapanlara sözümüz var; Hiçbir şekilde ODA "kamu yararı" ilkesinden ödün vermeyecektir!"

http://www.yapi.com.tr/haberler/muhcu-oda-sindirilerek-itibarsizlastirilmak-isteniyor_112974.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!