Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Muhtarlardan Topbaş’a Protesto

İstanbul Muhtarlar Derneği üyesi 800 muhtar, İstanbul’daki mahalle sınırlarının değiştirilmesi ve erzak dağıtım işlerinin AKP ilçe teşkilatlarına devredilmesini protesto etmek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın iftar yemeğine katılmadı. Topbaş ise Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da olduğu gerekçesiyle son anda

Cumhuriyet Gazetesi
Muhtarlardan Topbaş’a Protesto

İstanbul Muhtarlar Derneği üyesi 800 muhtar, İstanbul’daki mahalle sınırlarının değiştirilmesi ve erzak dağıtım işlerinin AKP ilçe teşkilatlarına devredilmesini protesto etmek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın iftar yemeğine katılmadı. Topbaş ise Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da olduğu gerekçesiyle son anda iftar programına katılmayacağını açıkladı.

İstanbul’daki hizmet veren 962 muhtardan 800’ü İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda dün düzenlediği iftara katılmadı. İstanbul Muhtarlar Derneği Başkanı Akif Ak dün öğlen saatlerinde yaptığı açıklamada yemeğe katılmama nedenlerinin başında bazı mahallelerin birleştirilmesi ve kaldırılması olduğunu belirtti. Akif Ak, “Fatih’teki 69 mahalle 24’e indirildi. 2000 yıllık mahalleler ve tarih yok edildi. Şu anda Ümraniye, Üsküdar, Büyükçekmece ve Küçükçekmece’de mahallelerin birleştirilmesi gündemde. Ayrıca Çatalca ve Silivri’de muhtarlık sınırları değiştiriliyor. Bu kararlar kimseye sorulmadan, herhangi bir referandum yapılmadan alınıyor” dedi. Topbaş’ın İBB Başkanı olana kadar muhtarların belediyeden aldıkları erzakları mahallenin fakirlerine dağıttığını belirten Ak, “Kadir Topbaş belediye başkanı olduktan sonra, erzak dağıtımı Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve AKP mahalle temsilcilikleri tarafından yapılmaya başlandı” diye konuştu. Değişikliğin muhtarlarda güvensizlik yarattığını söyleyen Ak, “İftara katılmama kararı aldık” dedi.

Topbaş’ın bahanesi Erdoğan

İBB Basın Danışmanlığı yetkilileri, Topbaş’ın Başbakan Erdoğan’ın İstanbul’daki programına katılacak olması nedeniyle iftar yemeğine katılmayacağını ileri sürdüler. Topbaş’ın yerine programa Başkan vekili Ahmet Selamet’in katılacağını söylediler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muhtarlardan-topbasa-protesto_63589.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!