Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Multi Turkmall’dan Üç Forum Projesi Daha

12 Ekim 2006’da Forum Bornova’nın kapılarını açan Multi Turkmall Forum Kayseri, Forum Aydın ve Forum TEM ile alışveriş projelerinin sayısını 10’a çıkarıyor.

gmtr.com
Multi Turkmall’dan Üç Forum Projesi Daha

8 ülkede şehir içi projeler, alışveriş merkezleri ve ofisler geliştiren Hollanda merkezli Multi Corporation’ın Türkiye’deki yan kuruluşu olarak faaliyet gösteren Multi Turkmall Bornova, Ankara, İstanbul, Antalya, Trabzon, Mersin ve Çamlık’taki Forum Alışveriş Merkezi projelerine yenilerini ekledi: Forum Kayseri, Forum Aydın ve Forum TEM.

Forum Kayseri
1950’li yıllardan beri şehir stadyumu olarak fonksiyonunu sürdüren ve gerek stad yapısına gerekse çevresine yapılan ilavelerle kentin merkezi yapılarından oluşan 74.000 metrekare büyüklükteki arsanın yeniden planlanmasıyla inşa edilecek Forum Kayseri’ye 750.000 kişilik düzenli ziyaretçi akımının sağlanması hedefleniyor.

Yaklaşık 65.000 metrekare kiralanabilir alana sahip olacak üç katlı projede konut, hastane ve otel üniteleri de yer alacak. Projenin 2010 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Forum Aydın
Başta Kuşadası ve Didim ilçeleri olmak üzere yılda yaklaşık 900.000 yabancı turist çeken Aydın ilinde gerçekleştirilecek olan alışveriş merkezi 76.000 metrekare arsa üzerine inşa edilecek. 35.000 metrekare kapalı alanıyla şehrin en büyük alışveriş merkezi olacak projenin 2008 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Forum TEM
Multi Turkmall’un Forum İstanbul’un ardından İstanbul’da gerçekleştireceği ikinci proje olan Forum TEM Gaziosmanpaşa’da inşa edilecek. Alışveriş merkezinde hipermarket, yapı market, çok katlı mağazalar, sinema salonları ve küçük-orta ölçekli mağazalar, yeme-içme alanları, üç katlı ve 3350 araç kapasiteli yeraltı otoparkı ile bir ofis binası bulunacak. Projenin 2009 yılında tamamlanması planlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/multi-turkmalldan-uc-forum-projesi-daha_52302.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!