Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Müstakil Kombi Cazibesini Yitirdi

Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Emlak Sektör Kurulunun araştırması kat sakinlerinin yüzde 98'inin merkezi sistemle ısınan evleri tercih ettiğini ortaya koydu.

yapi.com.tr / AA
1 Müstakil Kombi Cazibesini Yitirdi

Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Emlak Sektör Kurulunun araştırması kat sakinlerinin yüzde 98'inin merkezi sistemle ısınan evleri tercih ettiğini ortaya koydu.

TÜSİAV'dan yapılan açıklamaya göre, vakfın Emlak Sektör Kurulu, 1.410 kişiyle yüz, yüze görüşerek, ankete katılanlara müstakil kombi ya da merkezi sistem tercihlerini sordu. Ankete katılanların yüzde 98'inin bu soruya ''merkezi sistemi tercih ederim'' cevabını verirken, sadece yüzde 1,4'ü (20 kişi) müstakil kombiyi tercih ettiğini ifade etti. Katılımcıların yüzde 0,6'sı (10 kişi) ise bu soruyu ''Fark etmez'' şeklinde cevapladı.

Neden sorusuna ise ağırlıklı olarak, ''Kimi yakıyor, kimisi yakmıyor'', ''Alt komşu çalıştığı için gece yakıyor, bizim daire soğuk oluyor'', ''500-600 liram doğalgaza gidiyor. Aidat ödesem merkezi olsa daha veririm'' cevapları verildi.

TÜSİAV Emlak Sektör Kurulu Başkanı Salim Taşçı, Doğalgazın büyük şehirlerde kullanılmaya başlandığı sıralarda, çoğu kişinin, ''müstakil mi münferit mi-'' konusunda mahkemelik olduğunu, genelde isteklerin ''müstakil kombiden'' yana olduğunu kaydetti. Şimdilerde ise ısınmanın merkezi sistem olması yönünde isteklerin çoğaldığını belirten Taşçı, ''Gerek kiracılar ve gerekse ev alanların, bundan on yıl önce ilk soruları -Müstakil kombili mi- - oluyordu. Müstakil kombili ev tercih nedeni olurken, şimdilerde çok büyük oranda cazibesini kaybettiği görülmektedir'' dedi.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/mustakil-kombi-cazibesini-yitirdi-_90428.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Ben de 'merkezi sistemi tercih ederim' cevabına aynen katılıyorum. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!