Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Müteahhitler Odası Kurulması Zorunlu

Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Köksüzer, müteahhitlik mesleğinin disipline edilebilmesi için müteahhitler o

Ticaret
1


b>Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Köksüzer, müteahhitlik mesleğinin disipline edilebilmesi için müteahhitler odası kurulmasının zorunlu hale geldiğini söyledi. Köksüzer yaptığı açıklamada, müteahhitlerin oda çatısı altında örgütlenmeleri halinde işini kötü yapan meslektaşlarından kurtulabileceklerini belirtti.

“Biz gönüllü olarak gelin bizi disipline edin diyoruz” diye konuşan Köksüzer, müteahhitlik mesleğine ilişkin yapılan olumsuz değerlendirmelerden kurtulmak istediklerini kaydetti.

Köksüzer, ticaret odaları bünyesinde meslek komitesi olarak temsil edilen müteahhitlerin oda çatısı altında örgütlenmelerinin yapı sektöründe yaşanan olumsuzlukların önüne geçilmesine katkı yapacağını vurguladı.

Köksüzer, “Dernek çatısı altında yapılan örgütlenmeler yaptırım gücünün olmaması nedeniyle bir fayda sağlamıyor. Gerek mesleki dayanışma ve gerekse sektörün disiplinen edilmesi için müteahhitler odası kurulmalı. 5590 sayılı ticaret ve sanayi odaları kanununda değişiklik yapılarak inşaatçılar meclisi kurulmak isteniyor. Biz bu girişimi sorunları çözme değil ileriye erteleme girişimi olarak değerlendiriyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhitler-odasi-kurulmasi-zorunlu_8482.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • ben size bir müteahitzede olarak katılıyorum. bazı kendini bilmez sırf müteahhitliği milleti dolandırmak için yapan iş grubunuzun yüz karaları var, ben bir tanesine kat karşılığı evimi verdim ve verdiğime pişman oldum. adam inşaatın kabasını bitirdi incesini bırakıp kaçtı. şu an yapmıyor inşaatın geri kalan kısmını ve benim gibi bir çok kişiyi dolandırmıştır bu şahıs şu an m.köyde faaliyet gösteriyor, düzmece bir büro açmış ve yeni kurbanlarını bekliyor. benim sizden ricam böyle kötü sahıslara iş imkanı vermemeniz. saygılar YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!