Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Müteahhitler Sektöre Destek Bekliyor

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Eren, inşaatın 10 yıllık dönemde en çok küçülen sektör olduğunu belirterek, bütçede ayrılan ödeneğin sektörü canlandırmaya yetmeyeceğini kaydetti.

NTV-MSNBC
Müteahhitler Sektöre Destek Bekliyor

b>Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Eren, inşaatın 10 yıllık dönemde en çok küçülen sektör olduğunu belirterek, bütçede ayrılan ödeneğin sektörü canlandırmaya yetmeyeceğini kaydetti.

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, inşaat sektörünün son 10 yıllık dönemde en keskin küçülmeyi yaşayan sektörlerin başında geldiğini söyledi. Erdal Eren, inşaat sektöründe 2004’ün üçüncü çeyreğinde yüzde 1’lik bir küçülme kaydedildiğini, ilk 9 aylık dönem sonu itibariyle gerçekleşen büyümenin de yüzde 0.4 ile sınırlı kaldığını hatırlattı.

Eren, Türkiye’de, toplam inşaat yatırımları içinde kamu yatırımlarının ağırlıklı bir yer tuttuğunu, bu durumun inşaat sektörünün geleceğini kamunun yatırım bütçesine büyük ölçüde bağımlı kıldığını kaydetti.

ÖDENEK YETERSİZ
Eren, 2005 bütçesinde yatırıma ayrılmış olan ve ilk bakışta geçen yıla göre yüzde 36 oranında artan 10 milyar 100 milyon YTL’lik ödeneğin, inşaat sektörünü canlandırmasını beklemenin mümkün olmadığını belirttti.

REFORM BEKLENTİSİ
Enflasyonu kontrol altına almak ve büyüme sürecine girmekle Türkiye’nin makro ekonomik göstergelerde belirli bir iyileşme sağladığını ancak, yapısal reformların yavaş gittiğini anlatan Eren, hükümetten makro istikrarı kalıcı ve büyümeyi sürdürülebilir hale getirecek reformlar yapmasını ve yatırım ortamını iyileştirecek önlemler almasını beklediklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhitler-sektore-destek-bekliyor_25377.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!