Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Müteahhitler Tatmin Olmadı

Müteahhitler Resmi Gazete’de yayımlanan Fiyat Farkı Kararnamesi’nden tatmin olmadı. Sektör temsilcileri kararnamenin belli sektörlerde iş yapan müteahhitler için çıkarıldığına dikkat çekerek, kapsamının genişletilmesini istedi. İnşaatta ana girdi kalemlerinin artması ve kur farkı nedeniyle sıkıntı yaşayan inşaat sektörü ve umudunu Fiyat Farkı

Cumhuriyet GazetesiMüteahhitler Resmi Gazete’de yayımlanan Fiyat Farkı Kararnamesi’nden tatmin olmadı. Sektör temsilcileri kararnamenin belli sektörlerde iş yapan müteahhitler için çıkarıldığına dikkat çekerek, kapsamının genişletilmesini istedi. İnşaatta ana girdi kalemlerinin artması ve kur farkı nedeniyle sıkıntı yaşayan inşaat sektörü ve umudunu Fiyat Farkı Kararnamesi’ne bağlayan müteahhitler, kararnamenin bütün sektörü kapsamasını talep etti. ANKA’ya konuşan Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TMF) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, kararnamenin sektörel veya meslekten ziyade hükümetin politikalarına uydurulmaya çalışıldığının altını çizerek, sekteye uğrayan işler için kararname çıkarıldığını söyledi.

‘Kararname genişletilsin’

Sektörün tamamına kolaylık sağlanmasını isteyen Tellioğlu, çıkarılan kararnameden memnun olmadıklarını kaydetti. Kısa ve uzun vadeli çözümler bulunması gerektiğine dikkat çeken Tellioğlu, artan maliyetlerle birlikte sektörün yüzde 60 daraldığını dile getirdi. Sorunun sadece müteahhitlerin kaybetmesi olmadığını ifade eden Tellioğlu, sistemin çökebileceğini, bunun da Türkiye için iyi sonuçlar getirmeyeceğini söyledi. Hükümet ile görüşmelerinin devam ettiğini ifade eden Tellioğlu, “Sorunlarımız çözülmezse Kızılay’a ineceğiz. Siyasi krizden dolayı bekleme aşamasındayız. Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Özak, sorunlarımızı çözme gayretinde değil” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhitler-tatmin-olmadi_62320.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!