Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Müteahhitler Yasak Dinlemiyor

Turizm bölgelerindeki yasağa rağmen inşaatlar sürüyor. Antalya’da turizm hareketinin yoğun yaşandığı bölgelerde, valiliğin inşaat yasağına ilişkin genelgesine uyulmadığı gözleniyor.

Radikal Gazetesi
1 Müteahhitler Yasak Dinlemiyor

SPAN lang=EN> Antalya’nın en çok turist çeken bölgelerinden biri olan Kadriye’de, Antalya Valiliğinin turizm sezonunda inşaat yasağına ilişkin genelgesine rağmen, bazı inşaatlar devam ediyor.

Antalya Valiliği, 15 Mayıstan itibaren turizm bölgelerinde inşaatların durdurulmasına ilişkin bir genelge yayınladı. Ancak Antalya’nın Kadriye beldesinde bazı otel ve yazlık konut inşaatlarının yanı sıra, Kadriye Beachpark’ta inşaat çalışmaları hızla sürüyor. Beldede görüntü kirliliği yaratan bazı vinçlerin sökülmediği ve iş makinelerinin çalışmalarına devam ettiği gözleniyor.

Yasağa rağmen inşaatlar sürüyor
Belek Turizm Yatırımcıları Birliği Bölge Müdürü Bülent Büyükyiğit, inşaat yasağıyla ilgili bölgedeki tüm otellerin yetkililerini uyardığını söyledi. Turizm bölgelerinde, sezon boyunca inşaat yapılmaması konusu üzerinde hassasiyetle durduklarını anlatan Büyükyiğit, kendilerine şu ana kadar inşaatların sürdüğüne ilişkin yakınma ya da ihbar gelmediğini belirterek, "İhbar geldiğinde, işletme sahiplerini ikaz ediyoruz" dedi.

Büyükyiğit, Valilik genelgesi uyarınca, inşaat çalışmalarının yasak olduğunu, ancak kazma, kürek olmaksızın binalarda tadilat yapılabileceğini söyledi.

Belediye de ihbar bekliyor!
Kadriye Belediye Başkanı Hüseyin Kantoz ise bugüne kadar inşaatların sürdüğüne ilişkin yalnızca bir ihbar aldıklarını, bununla ilgili de tutanak hazırlayıp, savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Yapımı devam eden Febeach Otel inşaatıyla ilgili kendisine herhangi bir ihbar gelmediğini belirten Kantoz, "Orası zaten açılmak üzere" dedi.

Kantoz, Kadriye Beach’teki çalışmalara ilişkin olarak da devam eden yapıların yönetim binasının etrafındaki düzenlemeler olduğunu söyledi. Kantoz, belediyenin kaçak inşaatlara ilişkin yetkisinin işlem yapıp, savcılığa suç duyurusunda bulunmakla sınırlı olduğunu kaydetti.

Valilik genelgesi
Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, mayıs ayında yayımladığı genelgede, turizm hareketlerinin yoğun olarak yaşandığı turistik yöreler ve yerleşim alanlarında sürdürülen inşaat faaliyetlerinin, gürültü, görüntü ve çevre kirliliği yaratması nedeniyle durdurulduğunu bildirmişti.

Genelgede, inşaat faaliyetlerinin gürültü, görüntü ve çevre kirliliği yaratması nedeniyle önceki yıllarda bazı otel rezervasyonlarında olumsuzluklar yaşandığı hatırlatılarak, şöyle denilmişti: "Antalya merkez, Alanya, Finike, Gazipaşa, Demre, Kaş, Kemer, Kumluca, Manavgat ve Serik ilçeleriyle belde ve köylerinde, yakın çevresinde konaklama yapılan yerlerdeki inşaatlarda, gürültü, çirkin görünüm ve çevreyi kirletme gibi olumsuz etkisi olan nakliyat, hafriyat ve harçlı inşaat faaliyetleri, başta mahalli idareler olmak üzere tüm yetkili ve sorumlu birimler tarafından 15 Mayıs 2008 tarihinden itibaren derhal durdurulacaktır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhitler-yasak-dinlemiyor_62002.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Suç Müteahhitlerde değil, bunlara inşaat yapma yetkisi veren sistemde. İnşaat ya da Mimarlık diploması olmayan insanların inşaat yapmaları ne kadar kötü değil mi. Bu insanların bir çoğu doyumsuz, aç gözlü ve şehirleri binaları ne hale getirdiklerinden utanmazlar, rüşvet vermekten çekinmez, sıkılmaz ve hicap duymazlar. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!