Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Müteahhitlere Bakan Uyarısı

AA - ANKARA - Bayındırlık ve İskân Bakanı Zeki Ergezen, müteahhitlerin "Otellerin saunasından telefonla inşaat yaptırma alışkanlığını terketmesi gerek

RadikalA - ANKARA - Bayındırlık ve İskân Bakanı Zeki Ergezen, müteahhitlerin "Otellerin saunasından telefonla inşaat yaptırma alışkanlığını terketmesi gerektiğini" söyledi.

Ergezen, Ankara Sanayi Odası Meclis toplantısındaki konuşmasında, yolsuzluğun üç ayağı olduğuna işaret ederek şöyle konuştu: "Siyasetçi olarak ben yersem, (bürokrata işaret ederek) bunlar yer. Ben yemiyorum, onlar hiç yemez, yedirmeyeceğim. (Müteahhitler olarak) Ankara'nın en güzel yerlerinde vakit geçireceksin, 'İnşaatım yürüsün de, kaliteli olsun' diyorsun, 'Para kazanayım' diyorsun. Elbette ben de gider çatıda kiremitleri aşağıya atarım."

Şantiyelerin, yeni mezun mühendislere bırakılmaması gerektiğini söyleyen Ergezen, Yapı Denetim Yasa tasarısının Bakanlar Kurulu'na sevk edildiğini Deprem Şûrası'nı ise ekimde toplayacaklarını vurguladı. Türkiye'nin en gözde bakanı olduğunu da söyleyen Zeki Ergezen, yolsuzlukla mücadelede başarılı olduklarını belirterek şunları söyledi: "11 trilyonluk inşaat ödeneğinde fazla ödenen para 4.6 trilyon lira. Üç karayolları müdürlüğündeki gereksiz 100 trilyonun üzerindeki ihaleyi iptal ettik. Bakan adamım, genel müdür hemşehrim. Yok arkadaş... Bunun kırılması hemşericilik, bölgecilik bir tarafa bırakılmadır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhitlere-bakan-uyarisi_5901.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!