Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Müteahhitlere Son Uyarı

İSKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, İstanbul'u Avrupa standartlarına getirmek için altyapı sorununun giderilmeye çalışıldığını ve birçok yerde şantiye kurulduğunu hatırlatarak müteahhitleri dikkatli olmaya çağırdı.

Yeni Şafak GazetesiSKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, İstanbul'u Avrupa standartlarına getirmek için altyapı sorununun giderilmeye çalışıldığını ve birçok yerde şantiye kurulduğunu hatırlatarak müteahhitleri dikkatli olmaya çağırdı. Vural, Şirinevler'de rögara düşerek ölen küçük Dilara'yı hatırlatarak, benzeri kazaların yaşanmaması için her türlü tedbiri alacaklarını bildirdi. Müteahhileri de uyaran Vural, şunları söyledi:

İşi bırakın
"Özellikle 2004'ten sonra İstanbul'un altını üstüne getiren bin tanenin üzerinde şantiye var. Bu kadar şantiyeyi sağlıklı bir şekilde çalıştırmak zor. Bu mazeret değil. Burada müteahhitler duyarlı olması lazım. İddialı konuşmuyorum ama İSKİ müteahhitlerinin şehir şantiyeciliğine uymaları için ne gerekiyorsa, her tedbiri alacağız. Her türlü cezayı vereceğiz. Ama ceza vermek bir şey değiştirmiyor. Şu an ne ceza verirseniz verin Dilara'yı geri getirebilir misiniz? Böyle bir hadisenin olmaması lazım. Müteahhitlere 'Bu doğrultuda çalışacaksanız, çalışın. Çalışmayacaksanız işi bırakın' diye talimat verdim. Tüm şantiyeleri gece gündüz geziyoruz. Bundan sonra böyle bir acının yaşanmaması için gerekli her tedbiri almamız gerekiyor."

Vural, denizden arıtılacak suyu saf su olarak barajlara basacaklarını da belirterek, "İstanbulluya su sıkıntısı yaşatmayacağız" dedi. Vural, deniz suyunu arıtma çalışmalarından bir ay için sonuç alınacağını söyledi.

Suyu israf etmeyin
Türk halkının eskiden su israfından kaçındığını hatırlatan İSKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, İstanbullulara şöyle seslendi:

"Sularını israf etmesinler. Suyu daha tasarruflu kullanabiliriz. Sürekli akan muslukları tamir ettirebiliriz. Lütfen musluklarınızı sıkı sıkı kapatın. Hiçbir kaynak sonsuz değil. Her şeyin bir sonu vardır. İstanbul'un suyu bol değil. 4 milyon abone var. Hepsinden akacak bir damla su, bir baraj yapar. Suları boşa akıtmayalım."

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhitlere-son-uyari_52712.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!