Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Müteahhitlerle 1 Milyar Dolarlık Borç Görüşmesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz sahil yolu projesinde yer alan müteahhitlerle '1 milyar dolarlık borç' görüşmesi yaptı. Önceki gün Başbakanlık'ta basına kapalı yapılan toplantıda müteahhitler, Erdoğan'dan 1 milyar dolarlık alacaklarının 2007 bütçesinde yapılandırılmasını istedi.

Milliyet Gazetesiaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz sahil yolu projesinde yer alan müteahhitlerle '1 milyar dolarlık borç' görüşmesi yaptı. Önceki gün Başbakanlık'ta basına kapalı yapılan toplantıda müteahhitler, Erdoğan'dan 1 milyar dolarlık alacaklarının 2007 bütçesinde yapılandırılmasını istedi.

Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Özak'ın da katıldığı görüşme sonrası bilgi veren otoyolun müteahhitlerinden Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Karadeniz sahil yolunun hizmet vermeye başladığını, ancak bazı noktalarında eksiklikler olduğunu söyledi. Yolun 15 Aralık'tan itibaren resmi olarak hizmete açılmaya hazır hale geleceğini belirten Özdemir, şu anda yüzde 80 oranında tamamlandığını dile getirdi.

Görüşmede müteahhit alacaklarını da ele aldıklarını anlatan Özdemir, 1 milyar dolara yakın bir alacağın söz konusu olduğunu dile getirdi. Özdemir, bu alacağın 2007 bütçesi içerisinde yapılandırıılmasını ele aldıklarını da ifade etti.

Erdoğan, son Rize gezisinde Özak ile beraber helikopterinden Karadeniz sahil yolunu denetlemişti. Sarp'a kadar giden Erdoğan, yolun en sıkıntılı bölgesi olan Ordu'daki Bolayır tünellerinde incelemelerde bulunmuştu. Erdoğan, Özdemir'i yolun ve tünellerin bu yıl sonuna kadar bitirilmesi konusunda uyarmıştı. Başbakan Erdoğan, müteahhitlere, "Merak etmeyin, işi bitirin, paranızı son kuruşuna kadar ödeyeceğiz" güvencesi vermişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhitlerle-1-milyar-dolarlik-borc-gorusmesi_49926.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!