Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Müzedeki Sünnete Soruşturma Sürüyor"

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, müzede sünnet düğünü kokteyli yapılması nedeniyle bakanlığın soruşturma açtığını söyledi.

yapi.com.tr
"Müzedeki Sünnete Soruşturma Sürüyor"

DHA'nın haberine göre, Vali Güngör Azim Tuna, geçen cumartesi günü sünnet düğünü yapılması nedeniyle sosyal medyada tartışma yaratan Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi'nde bugün düzenlenen Eskişehir Valiliği ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından düzenlenen 'Eskişehir İli Kültür Mirası Envanter Çalışması toplantısına katılan basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Vali Tuna, toplantının yapıldığı ETİ Arkeoloji Müzesi'nde müzede sünnet düğünü yapılmasıyla ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın başlattığı soruşturmanın sürdüğünü hatırlatırken şöyle konuştu:

"Müzemizde zaman zaman sosyal etkinlikler düzenliyoruz. Güzel etkinliklerimiz oluyor. Ama konu şu anda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından soruşturuluyor, inceleniyor. Soruşturma bittikten sonra detaylı bir açıklama yaparız. Çok fazla bir yorum yapmak istemiyorum. Ama tabii ki müzelerin yaşayan alanlar olmasını, insanların bir takım etkinliklerde kullanılmasında fayda var. Türk Dünyası Kültür Başkenti süresince bazı etkinliklerimizi burada yapmaya çalıştık. Özellikle kültür alanıyla ilgili olanları. Tabii bu işin ucu, haddi- hududu nedir, nerede durmamız gerekir bunun iyi değerlendirilmesi lazım. Arkadaşlarımızın da bu konuyla ilgili biraz daha dikkatli olması lazım. Ama şu anda zaten yasal prosedüre taşındığı için gerekli inceleme yapılıyor. Bunun neticesinde bundan sonraki uygulamalarda neyi yapmamız neyi yapmamamız gerektiği konusunda herhalde daha düzenli bir çerçeve ortaya çıkmış olacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/muzedeki-sunnete-sorusturma-suruyor_121864.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!