Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

NEO Pendik Alışveriş Merkezi Doka Kalıp ile Şekilleniyor

Doka Kalıp, kentsel dönüşüm projesi kapsamında gerçekleştirilen Neo Pendik Alışveriş Merkezi inşaatının çözüm ortağı oldu. Projenin mal sahibi Krea Gayrimenkul ile müteahhit Çakıroğlu – Ermak ortaklığı, 6 ayda bitmesi öngörülen kaba inşaatta üretimini gerçekleştirdiği kalıplar ile binalara şekil veren Doka Kalıp kullanılmasına karar verdi.

yapi.com.tr
7 NEO Pendik Alışveriş Merkezi Doka Kalıp ile Şekilleniyor

Doka Kalıp, kentsel dönüşüm projesi kapsamında gerçekleştirilen Neo Pendik Alışveriş Merkezi inşaatının çözüm ortağı oldu. Projenin mal sahibi Krea Gayrimenkul ile müteahhit Çakıroğlu – Ermak ortaklığı, 6 ayda bitmesi öngörülen kaba inşaatta üretimini gerçekleştirdiği kalıplar ile binalara şekil veren Doka Kalıp kullanılmasına karar verdi.

İstanbul E5 Karayolu üzerinde yer alan ve toplam 60 milyon dolarlık yatırım ile gerçekleştirilen Neo Pendik Alışveriş Merkezi, 81 bin 523 m2 toplam inşaat alanına sahip. Merkez, 120 mağaza, 5 büyük mağaza, 5 bin 500 m2 hipermarket, 1500 koltuk kapasiteli sinema ve 1250 araçlık ücretsiz otopark olarak planlandı.

Alışveriş merkezinin inşaatında, perde ve kolon  kalıbı olarak Top50 Geniş Yüzeyli sistem ve Framax Xlife Pano Sistemi birlikte kullanılıyor. Döşemeler ise D2 İskeleli Masa, Dokaflex Dikmeli Sistem ve Dokaflex Dikmeli Masa Sistemleri ile kalıplanıyor. Bu sistemlerin büyük bölümü müteahhit firmaya kiralanmış, kısmen de satılmış durumda.

2008 yılı sonunda bitirilmesi planlanan inşaatta, gerekli hıza ulaşabilmesi için kiralanan döşeme kalıp sistemleri 10 bin metrekarenin üzerinde tutuldu. Sürenin kısalığı, müteahhit firmanın hızlı, verimli ve güvenli bir kalıp sistemi seçmesi gerekliliğini doğurdu. 

Türkiye’de Karkamış, Birecik, Borçka ve Muratlı barajları, Ermenek Elektrik santrali, Marmaray Tüp Geçişi, Gülburnu Viyadüğü ve yurt dışında binlerce projede çözüm ortaklığı yapan Doka Kalıp, tecrübesi ve kalitesi ile müteahhit firmalara prestij ve para kazandıran sistemlerin üreticisi olarak öne çıkıyor. Bugün Avusturya Doka, 64’ten fazla ülkede 145’in üzerinde şubesi ve 5 bin 500 civarı çalışanı ile sektörde dünyanın önde gelen firmalarından biri. 2006 yılında 690 milyon Euro’luk cirosunu yüzde 20 artışla 2007 yılında yaklaşık 850 milyon Euro’ya yükselten Avusturya Doka, 2008 senesi için 1 milyar Euro hedefliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/neo-pendik-alisveris-merkezi-doka-kalip-ile-sekilleniyor_63294.html

Read Comment Section
7 Yorum Yorum Yaz
  • neo projenizde stand açmak ile ilgileniyorum. Konuyla ilgili görüşmek istiyorum. Saygılarımla nefhertiti_egypt@hotmail.com YANITLA
  • NEO AVM DE DÜKKAN KİRALAMAK İSTİYORUZ.NASIL KİRALAYABİLECEĞİM VE KİRA ÜCRETLERİYLE İLGİLİ BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM. bymurattepe@gmail.com YANITLA
  • Fast food katında ünlü bir gıda firması için kiralama yapmak istiyorum. Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim. YANITLA
  • neo avm'de dukkan kiralamak istiyoruz. atlantis'de subemiz var. kimden bilgi alabiliriz bize yardımcı olur musunuz? eyup042@hotmail.com YANITLA
  • neo çok güzel bir yer olacak. YANITLA
7 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor.  1  |  2  |  DEVAMI
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!