Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Nevzat Sayın ile Tepe Narcity Konut Yerleşkesi Üzerine

Çanakkale Seramik & Kalebodur sponsorluğunda 11 Ocak 2010 tarihinde yapılan ARKİV Buluşmaları'nın ilk durağı Tepe Narcity Konut Yerleşkesi oldu. Projenin mimarı Nevzat Sayın'ın önderliğinde İhsan Bilgin, Mehmet Kütükçüoğlu, Can Çinici, Alişan Çırakoğlu, Doğu Kaptan ve Hakan Demirel’in katılımıyla gerçekleşen toplantı Maltepe Başıbüyük bölgesinin

yapi.com.tr
Nevzat Sayın ile Tepe Narcity Konut Yerleşkesi Üzerine

Çanakkale Seramik & Kalebodur sponsorluğunda 11 Ocak 2010 tarihinde yapılan ARKİV Buluşmaları'nın ilk durağı Tepe Narcity Konut Yerleşkesi oldu. Projenin mimarı Nevzat Sayın'ın önderliğinde İhsan Bilgin, Mehmet Kütükçüoğlu, Can Çinici, Alişan Çırakoğlu, Doğu Kaptan ve Hakan Demirel’in katılımıyla gerçekleşen toplantı Maltepe Başıbüyük bölgesinin gezilmesiyle başladı.

Başıbüyük Belediyesi Meclis Üyesi Adem Kaya'dan Başıbüyük'ün tarihinin dinlenmesiyle devam eden gezide, bölgenin neden ve nasıl gelişemediği tartışıldı. Ardından projenin mimarından projenin ayrıntıları ile ilgili bilgi alınarak genel olarak vaziyet planı, rant kaygıları, planlama hataları, bölge ve bölgenin gelişiminde toplu konut çılgınlığı konusunun etkileri tartışıldı. Etkinlik, blokların gezilmesi ile devam etti.

Arkiv Buluşmaları kapsamında tartışılması planlanan diğer yapılar ise 212 İstanbul, Galyum Blok, Kuum Otel, Narcity, Noterler Birliği Genel Merkezi, Raif Dinçkök Yalova Kültür Merkezi, Sapphire İstanbul ve YKB Bankacılık Akademisi.Narcity

Davetli bir mimari proje yarışması sonucunda oluşturulan Tepe Narcity Konut Yerleşkesi, Maltepe Başıbüyük'te, Maltepe Üniversitesi ve Askeriye'yle komşu yaklaşık 145 bin metrekarelik kalp şeklinde bir vadiye kurulmuş olan bir yaşam alanı. 4 ve 9 kat arasında değişen sırablokların yanısıra 15 ve 30 katlı iki kuleden oluşan, toplam inşaat alanı 220 bin metrekare olan, 75 ve 300 metrekare arasında büyüklüğe sahip sayıları bin 300'ü aşan birimden oluşuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nevzat-sayin-ile-tepe-narcity-konut-yerleskesi-uzerine_75794.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!