Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

New York Hayalet Şehre Dönüşüyor

Dünyanın iş merkezi olarak kabul edilen New York'u büyük bankalar ve yatırım şirketleri boşaltıyor. Kötü giden ticari işler nedeniyle 700 bin metrekarelik ofis alanı terk edildi.

Habertürk
1 New York Hayalet Şehre Dönüşüyor

Dünyanın iş merkezi olarak kabul edilen New York'u büyük bankalar ve yatırım şirketleri boşaltıyor. Kötü giden ticari işler nedeniyle 700 bin metrekarelik ofis alanı terk edildi.

Mali kriz dünyanın finans ve iş merkezi New York'u hayalet şehre döndürmek üzere. ABD'de kredi kriziyle başlayan durgunluk nedeniyle 177 bin bankacı, broker ve sigortacı işinden olurken yılbaşından beri New York'ta 700 bin metrekarelik ofis alanı kötü giden ticari işler nedeniyle terk edildi. JP Morgan, Citigroup, iflas eden Lehman Brothers ve rakiplerinin New York'ta kapladığı alanın yaklaşık olarak 400 bin metrekare civarında olduğu hesaplanıyor. Kapanan ve küçülmeye giden işyerleri ile Manhattan Adası'nda 330 bin metrekare alanın yüzde 40'a yakını devredildi ve boş bekliyor. New York'ta emlak fiyatları yüzde 5'e yakın düşüş göstererek 2004'teki seviyelerine geriledi, kiralar ise yüzde 50 düştü. Boşalan ofis ve işyerleri için kira indirimleri olsa da talep yok denecek kadar az.

http://www.yapi.com.tr/haberler/new-york-hayalet-sehre-donusuyor_67097.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Vahşi kapitalizmin merkezi, ettiğini bulurcasına çöküyor. Bu vahşi zihniyetin yıktığı ocaklar, yıktığı hayaller, yaptığı zulümler şimdi bir bumerang gibi kendilerini vuruyor. Beşer zulmediyor, kader adalet ediyor. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!