Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Dünya Ticaret Merkezi Anıt...

New York’un Yeni Silüeti

Amerika Birleşik Devletleri’ni hedef alan 11 Eylül saldırılarında yıkılan New York’taki Dünya Ticaret Merkezi İkiz Kulelerinin yerini alacak yeni yapı

NTV-MSNBC
New York’un Yeni Silüeti

merika Birleşik Devletleri’ni hedef alan 11 Eylül saldırılarında yıkılan New York’taki Dünya Ticaret Merkezi İkiz Kulelerinin yerini alacak yeni yapı kamuoyuna tanıtıldı. “Özgürlük Kulesi” olarak adlandırılacak yeni bina 533 metre yüksekliğinde olacak. Tamamlandığında dünyanın en yüksek yapısı olacak binanın inşaatına 11 Eylül 2004’te başlanması planlanıyor.

New York’ta 11 Eylül saldırılarında yıkılan Dünya Ticaret Merkezi İkiz Kuleler’inin yerini alacak yapının ayrıntıları açıklandı. Yeni planın kamuoyuna tanıtılması, binanın mimarı Daniel Liebeskind ile orjinal tasarımda kullanım alanının boşa harcandığını savunan taşeron firmanın mimarı David Childs arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle gecikmişti. Ancak taraflar planın son hali üzerinde anlaştı.


"Özgürlük Kulesi” olarak adlandırılacak yeni bina 1776 feet, yani 533 metre yüksekliğinde olacak. Tamamlandığında dünyanın en yüksek yapısı olacak bina, bir zamanlar İkiz Kuleler’in yükseldiği alanın kuzeydoğusuna inşa edilecek. 70 katı ofis ve işyerlerinden oluşacak binanın tepesi uzaktan bakıldığında Özgürlük Heykeli’ni andıracak.

Planın tanıtıldığı basın toplantısında konuşan Liebeskind binanın 1776 feet yüksekliğinde olmasının ayrı bir anlam taşıdığını söyledi: 1776, bağımsızlık bildirgesinin ilan edildiği tarih, bence şu ana kadar yazılmış en önemli belge. İyimserliğin küresel simgesi. Dünya’da neyin iyi olduğunu anlatan küresel bir simge.
New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg “Özgürlük Kulesi”nin 11 Eylül kurbanlarının anısını yaşatacağını söyledi.Özgürlük Kulesi’nin inşaatına, Dünya Ticaret Merkezi’ne düzenlenen saldırının üçüncü yıldönümü olan 11 Eylül 2004’te başlanması planlanıyor. Yapımı 10 yıl sürecek binanın tahmini maliyeti ise 12 milyar dolar...

http://www.yapi.com.tr/haberler/new-yorkun-yeni-silueti_8167.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!