Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

NG Kütahya Seramik 100. Yıl Fabrikaları 28 Şubat’ta Hizmete Açılacak

Türkiye’nin seramik sektöründeki lider markası NG Kütahya Seramik yeni bir fabrikayı daha Türkiye ekonomisine kazandırıyor. NG Kütahya Seramik 100. Yıl Fabrikaları ismiyle üretimini sürdürecek olan fabrika Kütahya’da 28 Şubat günü törenle hizmete açılacak.

yapi.com.tr
NG Kütahya Seramik 100. Yıl Fabrikaları 28 Şubat’ta Hizmete Açılacak

Türkiye’nin lider ve öncü markaları arasında yer alan NG Kütahya Seramik, büyük bir yatırımı daha hayata geçirdi. Türkiye’deki en katma değerli seramikleri üreten NG Kütahya Seramik Cumhuriyetin 100. Yılına yakışır bir fabrikayı daha ekonomiye kazandırmanın gururunu yaşıyor. Yaklaşık iki yıl önce inşasına başlanan NG Kütahya Seramik 100. Yıl Fabrikaları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğantarafından 28 Şubat Çarşamba günü törenle hizmete açılacak.

Toplam yatırım bedeli 140 milyon Euro olan NG Kütahya Seramik 100. Yıl Fabrikaları,126.000 m2 kapalı alandan oluşuyor. Dünya seramik sektörünün en gelişmiş teknolojilerine sahip 100. Yıl Fabrikaları, İtalya ve İspanya gibi dünyanın önde gelen seramik üreticisi ülkelerinde bile bulunmayan en gelişmiş teknoloji ile donatılmış bir tesis olarak öne çıkıyor.

Teknolojik özellikleriyle birçok ilke imza atacak olan NG Kütahya Seramik 100. Yıl Fabrikalarında ülkemizde bugüne kadar üretilmeyen dünyanın en büyük ebatlı 160x320 cm büyüklüğündeki seramikler de üretilecek.

100. Yıl Fabrikalarıyla birlikte 8 fabrikada toplam 54 milyon m2 seramik üretim kapasitesine sahip olan NG Kütahya Seramik, toplamda 58 futbol sahası büyüklüğünde 316.000 m2’lik bir kapalı alana ulaşmış oldu.

NG Kütahya Seramik fabrikalarında sanayide dijital dönüşüme uygun olarak endüstri 4.0 ve yapay zeka teknolojileri ile sürdürülebilirlik odaklı üretim metotları uygulanıyor.Döngüsel ekonomi yaklaşımı ile su, hammadde ve ambalaj atıklarını üretime geri kazandırarak, sıfır atık mücadelesine tam destek veriyor. Fabrika çatılarına kurulan25 MW gücündeki GES yatırımı ile çevreye duyarlı, karbon ayak izini azaltan yenilenebilir enerjiyi üretimlerinde kullanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ng-kutahya-seramik-100-yil-fabrikalari-28-subatta-hizmete-acilacak_201902.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!