Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Niekée Centre, Hollanda

LIAG tarafından tasarlanan Hollanda'daki Niekée Centre, eğitimin gülümseyen yüzünü cephelerine ve işlevsel mekanlarına taşırken, eğitim işini ciddiye alan yönetimiyle yepyeni bir anlayışın habercisi.

yapi.com.trimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\haber\54701-1.jpg"align="right" hspace=5 vspace=5>
Eğitim dendiğinde aklınıza ilk gelen kelimeler 'kasvetli ve katı' ise, LIAG’ın Hollanda'daki yeni Niekée Centre binası fikrinizi tamamıyla değiştirecek. Niekée ile eğitimin dinamik fantazi dünyasının yepyeni renk ve şekilleriyle tanışacaksınız.

LIAG tarafından tasarlanan The Roermond etkinlik, eğitim ve rekreasyon binası, öğrencileri için heyecan verici ve oyunlu bir alan yaratıyor. Yapının alışılmışın dışındaki tasarımında sınıflar merkez avluya doğru akıyor. Tamamı transparan ve parlak renkli, taşıyıcı beton birimler 27 farklı standard renkte metalle desteklenmiş.
Gamsız, sabun köpüğü görünümüne ve bilim kurgu sahnelerini andıran cephesine rağmen Niekée eğitim işini ciddiye alan bir bina. Sakin çalışma odaları, rahat ve güvenli öğrenci odaları, neredeyse transparan bir görünüm sunan atölye alanları tamamen kullanıcıların ihtiyaçları esas alınarak tasarlanmış.Okul müfredatında yer verilen disiplinler arasında yapı, metal işçiliği ve mühendisliğin yanı sıra grafik, ticaret ve satış da yer alıyor. Yapı, pek çok diğer okulun farklı amaçlardaki aktiviteleri için de oldukça kullanışlı. Mart ayı sonunda kullanıma açılan yapı iş ve sosyal amaçlı organizasyonlar için de salonlara sahip.


iekee_centre,_The_Netherlands/1508" target="_parent"> Orijinal metin için tıklayınız

IEKEEroermond.html " target="_parent"> LIAG web sitesi için tıklayınız

Fotoğraflar: Iemke Ruige

http://www.yapi.com.tr/haberler/niekee-centre-hollanda_54701.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!